• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Smer tvrdí, že s ním Hlas vylúčil povolebnú spoluprácu. Pellegriniho stranu spojil so SaS a Progresívnym Slovenskom

Smer tvrdí, že s ním Hlas vylúčil povolebnú spoluprácu. Pellegriniho stranu spojil so SaS a Progresívnym Slovenskom

Sociálne sľuby strany Hlas-SD sa pri spolupráci so stranami SaS a PS stávajú podľa Smeru len fikciou.

20.2.2023 (SITA.sk) - Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) berie na vedomie rozhodnutie politickej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) vylúčiť z povolebnej spolupráce strany Smer-SD a Republiku. Prostredníctvom tlačovej správy o tom informoval tlačový odbor strany Smer-SD.

„Toto rozhodnutie oznámil v sobotu predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Z jeho slov jasne vyplýva, že pôjde o spoluprácu Hlasu-SD, strany Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia Progresívne Slovensko (PS), ktorého predstavitelia absolvovali po páde vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) stretnutie v prezidentskom paláci," tvrdí Smer-SD.

Smer v tom vidí podvod

Strana zároveň tvrdí, že prípadná vládna koalícia zložená zo spomínaných strán znemožní napĺňanie akýchkoľvek predstáv o silnom sociálnom štáte a boji proti chudobe a zdražovaniu.

„Odmietavé postoje SaS a PS k ľavicovej agende sú všeobecne známe. Naopak, otvorené prihlásenie sa Hlasu-SD k extrémnym liberálnym a pravicovým stranám vytvára neobmedzený priestor na presadzovanie radikálnej liberálnej a pravicovej agendy," tvrdí Smer-SD.

Dodali, že sociálne sľuby strany Hlas-SD sa pri spolupráci so stranami SaS a PS stávajú len fikciou.

„Postoj Hlasu-SD je o to zarážajúcejší, že požiadal Smer-SD o súhlas s asociovaným členstvom v Strane európskych socialistov, čo vo svetle avizovanej spolupráce Hlasu s pravicou a liberálmi musí Smer-SD považovať za podvod," dodala strana.

Odmietajú OĽaNO a kotlebovcov

Hovorkyňa strany Hlas-SD Patrícia Medveď Macíková agentúru SITA informovala, že strana vylúčila povolebnú spoluprácu len s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a stranou Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, pretože ich považuje za hrozbu pre slovenskú demokraciu.

„O podobe budúcej vlády rozhodnú ľudia v demokratických voľbách, tým, koho a v akej sile pošlú do Národnej rady SR. Zostavovať vopred budúce koalície je neúctivé voči ľuďom a Hlas-SD má k ich volebnému právu rešpekt, úctu a pokoru," dodala Medveď Macíková.

Taktiež tvrdí, že Hlas-SD pôjde do volieb samostatne a jeho ambíciou je byť jedinou zmysluplnou alternatívou voči súčasnému marazmu a rozvratu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie