• Dnes je: Sobota 23. septembra 2023 meniny má Zdenka

Smer stráca na Hlas šesť percent, SaS je tesne nad piatimi a voličov si našla aj Modrá koalícia

Smer stráca na Hlas šesť percent, SaS je tesne nad piatimi a voličov si našla aj Modrá koalícia

V prvej trojke sa v prieskume umiestnilo aj Progresívne Slovensko.

13.2.2023 (SITA.sk) - Ak by sa parlamentné voľby konali tento mesiac, vyhrala by ich strana Hlas-SD s 20,8 percenta hlasov voličov. Vyplynulo to z prieskumu agentúry Focus, ktorý robila v dňoch od 1. februára do 8. februára na vzorke 1 017 respondent pre reláciu televíziu Markíza.

Sme rodina má 7,7 percenta

Na druhom mieste by sa so 14,6 percentami umiestnila strana Smer-SD a tretie by skončilo Progresívne Slovensko (PS) s 11 percentami hlasov respondentov.

Do prieskumu sa prvýkrát zaradila aj strana Modrá koalícia Mikuláša Dzurindu. Stranu by podľa výsledkov prieskumu volili dve percentá voličov.

Hnutie Republika by volilo 8,5 percenta opýtaných, hnutie Sme rodina 7,7 percenta a Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) by získalo 6,9 percenta hlasov voličov.

Hlas-SD by mal 38 poslancov

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) získalo v prieskume podporu 6,4 percenta hlasov respondentov. Do parlamentu by sa dostala aj strana Sloboda a Solidarita (SaS) s podporou 5,3 percenta.

Pred bránami Národnej rady SR by ostali Aliancia – Szövetség (4,5 %), Slovenská národná strana (3,6 %), Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (2,9 %) a Modrá koalícia (2 %). Za ľudí by v tomto mesiaci volilo už len jedno percento voličov.

Hlas-SD by mal v parlamente 38 poslancov, Sme-SD 27, PS 20, Republika 16, Sme rodina 14, KDH 13, OĽaNO 12 a SaS 10 zákonodárcov.

Smer-SD vyzýva na schválenie skorších predčasných volieb, zmena termínu je podľa Pčolinského stále možná

Všetkých 27 poslancov strany Smer-SD podporí návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze alebo na uznesenie na schválenie skoršieho termínu predčasných volieb. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal podpredseda strany Richard Takáč. Zároveň spomenul možný termín konania volieb v júni.

Skorší termín volieb

Mali sme možnosť teraz počúvať dva týždne v každej diskusii, že zostatky vládnej koalície sa hádali o tom, že v podstate nikto nepovedal septembrový termín," povedal Takáč.

Zároveň vyzval ostatné politické strany, aby iniciatívu strany Smer-SD podporili. Takáč doplnil, že skorší termín volieb by vyriešil aktuálnu chaotickú situáciu v krajine.

Zmena je podľa Pčolinského možná

Poslanec Peter Pčolinský (Sme rodina) v reakcii uviedol, že z hľadiska legislatívnych postupov je napriek tomu, že už bol termín volieb schválený na 30. septembra zmena termínu možná.

V prípade takéhoto uznesenia som presvedčený, že hnutie Sme rodina bude hovoriť to, čo predtým, to znamená, že sme pripravení podporiť čo najskorší termín konania predčasných volieb," zdôraznil Pčolinský.

Krúpa podobné iniciatívy očakával

Poslanec Juraj Krúpa (SaS) v tejto súvislosti uviedol, že podobné iniciatívy očakával. „Pretože uznesenie parlamentu sa dá vždy zmeniť," vysvetlil.

Strana SaS podľa neho počká, s čím konkrétne príde Smer-SD, a ako sa situácia v parlamente bude vyvíjať. „Môžeme si k tomu sadnúť v parlamente a môžeme sa o tom baviť," dodal Krúpa.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 22. september 2023

horoskopy na dnes piatok 22 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 22. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Povinností bude priveľa, bez pomoci ich nezvládnete. Stretnete spriaznenú dušu, o ktorej ste ani netušili. Myslite na svoje fyzické aj duševné zdravie.

Býk 21.4. - 21.5.

Budete stáť pred dôležitým rozhodnutím, musíte reagovať pružne a rýchlo. Inak pustíte šancu pomedzi prsty. Vo finančných záležitostiach radšej pribrzdite.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pokúste sa nezaťahovať osobné spory do pracovných záležitostí. Vlastnou nerozvážnosťou môžete naštrbiť svoju doteraz bezchybnú profesionálnu povesť.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše návrhy budú prijímať s takým nadšením, s akým ste ani nerátali. Pokúste sa ponuku ešte rozšíriť. Nemyslite však len na to, ako ľahko prísť k zisku.Všetky Horoskopy pre Piatok 22. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie