• Dnes je: Sobota 03. júna 2023 meniny má Karolína

Ako využiť pomarančovú kôru?

Ako využiť pomarančovú kôru?

Pomarančová kôra má ukludňujúci účinok na nervový systém.

Pomarančová kôra je vonná a chuťová časť pomarančového ovocia, ktorá sa nachádza na povrchu ovocia.

Pomarančová kôra obsahuje tiež množstvo vitamínov a minerálov, najmä vitamín C a vlákninu.

Pomarančová kôra sa dá konzumovať aj samostatne, ale zvyčajne sa ju používa ako prísada do iných jedál, ako sú koláče, zákusky, zmrzlina, cukrovinky a výroba sladkých sirupov. V mnohých kuchyniach sa používa aj do polievok, omáčok a marinád.

Pomarančová kôra môže byť užitočná nielen ako prísada do varenia, ale aj ako zdroj vitamínov a antioxidantov.


Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete využiť pomarančovú kôru:


1. Aromatizácia pokrmov: Pomarančová kôra obsahuje silné étery, ktoré môžu obohatiť chuť mnohých jedál. Pokúste sa o trieť čerstvú pomarančovú kôru na mikroténovom strúhadle a použiť ju ako prísadu do koláčov, sušienok, cukrovín a zmrzlín.


2. Výroba čaju: Pomarančová kôra môže byť použitá na výrobu bylinného čaju. Jednoducho namočte kôru do vriacej vody a nechajte ju lúhovať asi 10 minút. Tento čaj je bohatý na vitamín C a antioxidanty.


3. Výroba citrusového korenia: Ak postrúhate pomarančovú kôru a zmiešate ju so soľou, vytvoríte si vlastné citrusové korenie. Toto korenie môžete použiť do mnohých jedál, najmä do rybieho a kuracieho mäsa.


4. Prísada do smoothie: Pomarančovú kôru môžete použiť ako prísadu do smoothie. Stačí ju zmiešať s iným ovocím a zeleninou a rozdrvíte v mixéri.


5. Výroba vlastného esenciálneho oleja: Pomarančovú kôru môžete namočiť do olivového oleja a nechať lúhovať niekoľko týždňov. Tento proces vytvorí esenciálny olej, ktorý môžete použiť na aromaterapiu alebo na pridanie chuti do pokrmov.


6. Aromaterapia: Pomarančová kôra má ukludňujúci účinok na nervový systém. Ak máte problémy so stresom alebo úzkosťou, môžete použiť pomarančovú kôru ako prísadu do aromaterapie. Stačí ju vložiť do aromaterapeutickej lampy alebo ju pridať do kúpeľa.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie