• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Smer chce odvolať Hamrana aj Juhása z funkcie, Fico hovorí o Slovensku ako o policajnom štáte (video)

Smer chce odvolať Hamrana aj Juhása z funkcie, Fico hovorí o Slovensku ako o policajnom štáte (video)

Strana chce čo najskôr zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu.

20.7.2023 (SITA.sk) - Strana Smer-SD chce zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej by vyzvali premiéra a povereného šéfa rezortu vnútra Ľudovíta Ódora, aby odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana a navrhol vláde odvolať šéfa policajnej inšpekcie Petra Juhása. Na štvrtkovej tlačovej konferencii to povedal predseda strany Robert Fico.

Ako ďalej uviedol, pokiaľ návrh na mimoriadnu schôdzu podajú do 16:00, schôdza by sa mohla uskutočniť po mimoriadnej schôdzi zameranej na problémy samospráv, ktorá je na programe v piatok 21. júla. Podľa vlastných slov o tom šéf Smeru hovoril s predsedom parlamentu Borisom Kollárom.

Môžem povedať, že sú k dispozícii podpisy, návrh uznesenia je spracovaný,“ povedal Fico. Doplnil, že momentálne o veci rokujú s ďalšími politickými stranami.

Hamran vo štvrtok vystupoval ako čistý politik. Jasne sa ukázalo, že toto je policajný štát,“ dodal Fico.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k téme: bývalý minister vnútra, Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Policajná inšpekcia, Policajný prezident, Predseda parlamentu, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk - Smer chce odvolať Hamrana aj Juhása z funkcie, Fico hovorí o Slovensku ako o policajnom štáte (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie