• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Smer by od progresívcov delilo podľa prieskumu iba jedno percento, Matovič ani Danko by sa do parlamentu nedostali

Smer by od progresívcov delilo podľa prieskumu iba jedno percento, Matovič ani Danko by sa do parlamentu nedostali

Na voľbách by sa podľa prieskum určite zúčastnilo 52 percent oslovených, skôr áno 21 percent.

22.7.2023 (SITA.sk) - Stranu Smer-SD by volilo 20,1 percenta oslovených, za ňou nasleduje Progresívne Slovensko so ziskom 19,1 percenta nasledované Hlasom-SD s podporou 11,1 percenta.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý realizovala spoločnosť Median SK pre stranu Demokrati v termíne od 19. do 21. júla na vzorke 1 008 respondentov starších ako 18 rokov. Zber prebiehal kombináciou online opytovania a telefonického opytovania.

Neuspeli by ani Hegerovi Demokrati

Republika by získala podľa prieskumu 10 percent. Do parlamentu by sa ďalej dostali Kresťanskodemokratické hnutie, ktoré by volilo 6,5 percenta opýtaných, hnutie Sme rodina a strana Sloboda a Solidarita s podporou zhodne 6,1 percenta.

Tesne pred bránami parlamentu by sa ocitli hnutie OĽaNO a priatelia s preferenciami 5,5 percenta, Demokrati s podporou 4,2 percenta, ako Slovenská národná strana, ktorú by volilo 4,1 percenta opýtaných.

Viac ako dvojpercentnú podporu majú politické subjekty Modrí,Most-Híd (2,5 %) a Kotlebovci - ľudová strana Naše Slovensko (2,3 %). Ostatné strany by volilo 2,4 percenta opýtaných.

Sedemnásť percent by určite nevolilo

Podľa výsledkov prieskumu by si do Národnej rady SR sadlo 38 poslancov za stranu Smer-SD, 36 za Progresívne Slovensko a 21 poslancov by v parlamente mala strana Hlas-SD.

Hnutie Republika by v parlamente zastupovalo 19 poslancov a po 12 poslancov by mali strana Sloboda a Solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie a hnutie Sme rodina.

Určite sa na voľbách nezúčastní 17 percent a skôr nezúčastní 10 percent respondentov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie