• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Sme rodina navrhuje regulovať aj elektronické cigarety bez nikotínu, môžu predstavovať vstupnú bránu k fajčeniu

Sme rodina navrhuje regulovať aj elektronické cigarety bez nikotínu, môžu predstavovať vstupnú bránu k fajčeniu

Súčasný stav, kedy absentuje akákoľvek regulácia predmetných výrobkov, nie je želateľným stavom.

Od začiatku septembra tohto roka by sa mali regulovať aj elektronické cigarety bez nikotínu. Vyplýva to z návrhu novely zákona o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov, ktorý do parlamentu predložili poslanci za hnutie Sme rodina Zuzana Šebová, Monika Péter a Miloš Svrček. Poslanci by sa týmto návrhom mali zaoberať na schôdzi, ktorá sa začne 2. mája.

Regulácia pre cigarety bez nikotínu

Zákon v súčasnosti definuje a následne reguluje iba elektronické cigarety obsahujúce nikotín. Európska legislatíva ale umožňuje regulovať aj elektronické cigarety bez nikotínu.


„Potreba regulácie je spôsobená hlavne tým, že ich tvar a užívanie je identické s elektronickými cigaretami s nikotínom a môžu predstavovať vstupnú bránu až k fajčeniu,“ uviedli poslanci.

Kontrola je komplikovaná

Zároveň je podľa podľa poslancov veľmi komplikované kontrolovať, či dané výrobky naozaj neobsahujú nikotín. Súčasný stav, kedy absentuje akákoľvek regulácia predmetných výrobkov, nie je želateľným stavom.


„Ako optimálne sa javí také nastavenie legislatívy, ktoré zohľadňuje mieru škodlivosti výrobkov a na základe tejto škodlivosti prispôsobí mieru regulácie, vrátane výšky daňového zaťaženia,“ dodali poslanci za hnutie Sme rodina.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie