• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Slovná prestrelka medzi SaS a ministrom financií pokračuje, Sulík hovorí o provokácii

Slovná prestrelka medzi SaS a ministrom financií pokračuje, Sulík hovorí o provokácii

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nerozumie reakcii ministerstva financií na ich balíček 96 opatrení pre ekonomický rast. Namiesto toho, aby si návrhy, o ktoré on sám žiadal, preštudoval, teraz podľa SaS tvrdí, že sa nebude zapájať do predvolebnej kampane.

„Bol to pritom minister financií Michal Horváth, ktorý pred dvomi týždňami vyzval politické strany, aby predstavili návrhy, ktorými by sa mohla úradnícka vláda inšpirovať a ktoré by viedli k zlepšeniu situácie vo verejných financiách.

My sme boli jediná strana, ktorá si splnila domácu úlohu a predložila funkčné a konkrétne návrhy na zvýšenie ekonomického rastu, a teda aj konsolidáciu štátneho rozpočtu,“ uviedol predseda SaS Richard Sulík.

Ekonomický rast je nevyhnutný

Namiesto jasnej odpovede od ministerstva financií vidí opakovanú snahu zvýšiť dane, čo vníma ako provokáciu.

„Ak sa teda pán minister nechce zapájať do predvolebnej kampane, nech nabudúce nevyzýva politické strany na pomoc. Navyše ho žiadame, aby sa vyhol akýmkoľvek nápadom zvýšiť dane, ktoré v konečnom dôsledku povedú k vyšším cenám,“ tvrdí Sulík.


Ak chceme na Slovensku zvýšiť mzdy, zabezpečiť lepšie dôchodky či kvalitnejšiu prácu, podľa SaS je nevyhnutný ekonomický rast.


„Je poľutovaniahodné, že úradnícka vláda, zložená z odborníkov, nevníma potenciál ekonomického rastu, z ktorého môžu profitovať práve verejné financie. Pridala sa tak k bezradnej väčšine politických strán, ktorých návrhy sú len o prerozdeľovaní a nie o tvorbe bohatstva,“ doplnil poslanec Národnej rady SR a tímlíder SaS pre hospodárstvo Ján Oravec.

Ministerstvo sa nechystá zvyšovať dane

Liberáli apelovali na ministra financií, aby sa namiesto predkladania nových vyšších daní zaoberal opatreniami pre vyšší ekonomický rast, ktoré mu zaslali. Navyše, úradnícka vláda má podľa nich priviesť Slovensko v pokoji do volieb a nezapájať sa do predvolebného súboja návrhmi na vyššie dane. Ministerstvo financií reagovalo, že žiadne zvyšovanie daní nezavádza.


„Prezentované návrhy treba vnímať ako začiatok verejnej diskusie o možnostiach konsolidácie. Už pred pár týždňami sme avizovali, že opatrenia budeme zverejňovať postupne, budú rôzneho charakteru a bude ich potrebné vnímať ako celok. Celkovú analýzu možností, ako ozdraviť verejné financie, predstavíme v septembri,“ podotkol rezort financií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie