• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Slovensko s ďalším rekordom v jadre, prvýkrát v histórii pôjde na plný výkon všetkých päť blokov

Slovensko s ďalším rekordom v jadre, prvýkrát v histórii pôjde na plný výkon všetkých päť blokov

Jadrová elektráreň Jaslovské Bohunice.

Koncom tohto týždňa Slovensko dosiahne ďalší historický rekord v jadre. Prvýkrát v histórii totiž bude na Slovensku vyrábať elektrinu na plný výkon všetkých päť jadrových blokov. Tri v Mochovciach a dva v Jaslovských Bohuniciach.

Prifázovaním prvého turbogenerátora k elektrizačnej sústave v stredu 27. septembra nadránom skončila generálna odstávka druhého bloku Atómovej elektrárne Mochovce. Ako informovali Slovenské elektrárne, išlo o poslednú z odstávok jadrových elektrární na Slovensku v roku 2023.

Slovenské elektrárne počas nej vymenili takmer pätinu paliva v reaktore, uskutočnili naplánované údržbárske práce a takisto úkony na zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti zariadení, ktoré nemožno robiť počas prevádzky.

V roku 2024 pribudne do plánu odstávok jadrových elektrární aj tretí blok v Mochovciach. Slovenské elektrárne tak počas roka na vymedzený čas postupne odstavia päť blokov, dva bohunické a tri mochovské. Každý z piatich tlakovodných reaktorov VVER 440, ktoré sú jediným na Slovensku prevádzkovaným typom reaktora, musí byť aspoň raz ročne plánovane odstavený pre čiastočnú výmenu paliva. Všetky prevádzkované reaktory na Slovensku vlastnia Slovenské elektrárne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie