• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Slovenskí policajti boli vyslaní do Francúzska, pomôžu udržiavať poriadok počas letných olympijských hier (foto)

Slovenskí policajti boli vyslaní do Francúzska, pomôžu udržiavať poriadok počas letných olympijských hier (foto)

Olympijské hry boli vždy obdobím pokoja a mieru, no v súčasnosti sa bezpečnostná situácia vo svete zmenila, podotkol Šutaj Eštok.

11.7.2024 (SITA.sk) - Slovenskí policajti pomôžu udržiavať verejný poriadok počas Letných olympijských a paralympijských hier Paríž 2024. Prvých troch príslušníkov Policajného zboru služobnej kynológie vyslali do Francúzska v stredu 10. júla v ranných hodinách.

Špeciálne upravené vozidlá

Ako priblížilo ministerstvo vnútra, policajti išli do Francúzska terénnymi špeciálne upravenými vozidlami pick-up Toyota Hilux, a to pre komfort služobných psov.

Špeciálna úprava vozidiel umožňuje monitorovanie teploty v priestore psa. V boxoch je kamerový systém a psovod môže psa sledovať na samostatnom monitore,“ spresnil rezort vnútra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalších 11 príslušníkov hliadkovej služby Policajného zboru odchádza do Francúzska letecky. Policajtov vyprevadil minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), prezident Policajného zboru Ľubomír Solák a viceprezident Policajného zboru pre vnútorný poriadok a bezpečnosť Rastislav Polakovič.

Vyslanie slovenských policajtov na olympijské hry bolo reakciou na požiadavku Francúzska, ktoré žiadalo o vyslanie 24 policajtov, ktorí budú zaradení do hliadkovej služby a rozdelení na dva turnusy. Francúzska strana žiadala aj vyslanie siedmich psovodov na tri turnusy.

Bezpečnostná situácia sa zmenila

Slovenskí policajti tak pomôžu pri zabezpečovaní verejného poriadku počas konania letných olympijských a paralympijských hier do 9. septembra. Traja príslušníci zo služobnej kynológie so psami špecializovanými na vyhľadávanie výbušnín budú vo Francúzsku do 28. júla, ďalších 11 policajtov sa vráti 11. augusta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Minister vnútra pri vyprevádzaní policajtov podotkol, že olympijské hry boli vždy obdobím pokoja a mieru, no v súčasnosti sa bezpečnostná situácia vo svete zmenila a nie je pokojná ani mierová. Misia bude podľa neho preto veľmi dôležitá a verí, že sa slovenským policajtom podarí dobre reprezentovať Slovensko.

Touto cestou vám chcem vopred poďakovať za vašu prácu a verím, že bude všetko zabezpečené tak, aby tá bezpečnosť bola garantovaná pre všetkých - športovcov, organizátorov a pre každého jedného fanúšika,“ povedal minister vyslaným policajtom.

Viac k téme: LOH Letné olympijské hry 2024 v Paríži, Minister vnútra SR, Policajti, Prezident Policajného zboru SR
Zdroj: SITA.sk - Slovenskí policajti boli vyslaní do Francúzska, pomôžu udržiavať poriadok počas letných olympijských hier (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 17. júl 2024

horoskopy na dnes stredu 17 jul 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úspešný deň pre ľudí pracujúcich v oblasti zdravotníctva a školstva. Ostatní dokážu riešiť problémy s humorom. Poobzerajte sa po vedľajšom zamestnaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Silnejúca intuícia bude vhodne podporovaná. Vyriešenie zamotanej situácie, ku ktorej ste nemálo prispeli, je na obzore. Venujte sa tvorivej činnosti, môžete dosiahnuť pekné výsledky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Snažte sa presadiť svoje tvorivé možnosti a schopnosti, kým sa to ešte dá. Môžete tým veľa získať. Je najvyšší čas, aby ste prestali ťahať za kratší koniec. Máte na viac.

Rak 22.6. - 22.7.

Kto nepracuje, nič nepokazí. Držte sa dnes tohto hesla po celý deň. Pri roztržkách radšej ustúpte. Najlepším spoločníkom bude pre vás nejaká kniha.
Všetky Horoskopy pre Stredu 17. júl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie