• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Slovenské basketbalistky prehrali prípravný zápas, proti Lotyškám im nepomohlo ani 19 bodov Jakubcovej

Slovenské basketbalistky prehrali prípravný zápas, proti Lotyškám im nepomohlo ani 19 bodov Jakubcovej

Slovenky v záverečnej časti prípravy na majstrovstvá Európy zatiaľ odohrali tri stretnutia a zvíťazili v nich raz.

3.6.2023 (SITA.sk) - Slovenské basketbalové reprezentantky neuspeli vo svojom treťom prípravnom súboji na blížiace majstrovstvá Európy v Slovinsku a Izraelu, v lotyšskej Rige podľahli domácim hráčkam 61:74.

Nepomohlo im ani 19 bodov Ivany Jakubcovej, okrem nej dvojciferný počet bodov zaznamenala aj Terézia Páleníková (12). Odveta je na programe už v sobotu večer.

Nevedia prelomiť kvalitu v obrane

Zverenky trénera Juraja Suju v záverečnej časti prípravy na kontinentálny šampionát zatiaľ odohrali tri stretnutia a zvíťazili v nich raz, pred odchodom do Rigy v domácom prostredí absolvovali v domácom prostredí dva zápasy proti Izraelčankám.

"Hrali sme proti výbornému súperovi a skúsenému družstvu Lotyšska. Zaslúžene sme prehrali, stále nevieme prelomiť určitú kvalitu v obrane a viac sa v nej snažiť. Toto nám stále chýba a verím, že sa to v sobotu zlepší. Na druhej strane, som rád, že sa zapojili do hry baby, ktoré mali zdravotné problémy. Hneď to bolo cítiť, rotácia bola širšia. Verím, že v sobotu to bude ešte lepšie a zlepšíme sa," komentoval kouč Suja piatkovú prehru, cituje ho oficiálny web Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Zahodili mnoho ľahkých košov

Devätnásťbodová Jakubcová bola najlepšou strelkyňou celého stretnutia.

"Hrali sme proti oveľa kvalitnejšiemu súperovi, akým bol Izrael. Je tam ešte mnoho chýb, na ktorých je potrebné pracovať, ale v niektorých momentoch bol badateľný pokrok vo veciach, na ktorých sme makali. Zahodili sme mnoho trestných hodov a ľahkých košov, mohol z toho byť iný zápas," poznamenala.

Na ME, ktoré sa uskutočnia od 15. do 25 júna v Tel Avive a Ľubľane, sa Slovenky predstavia v základnej D-skupine. V Slovinsku budú ich súperkami postupne Maďarky (15.6.), Srbky (16.6.) a Turkyne (18.6.).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.



Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023




Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie