• Dnes je: Sobota 25. septembra 2021 meniny má Vladislav

Slovákov zaočkovaných AstraZenecou čaká zmena, druhú dávku vakcíny môžu dostať aj od Pfizeru

Slovákov zaočkovaných AstraZenecou čaká zmena, druhú dávku vakcíny môžu dostať aj od Pfizeru

Viacerí z vás sa chceli dať pri druhej dávke preočkovať inou vakcínou ako Astrou, žiaľ, nedalo sa.

Slováci by mali najneskôr budúci týždeň dostať druhú dávku vakcíny Pfizer, aj keď prvú mali Astru. Budú si môcť túto možnosť vyklikať jednoducho v registračnom formulári na https://korona.gov.sk.

Promptne reaguje na problémy

Informovala o tom vo štvrtok na sociálnej sieti predsedníčka výboru pre európske záležitosti a poslankyňa NR SR Vladimíra Marcinková (Za Ľudí) po stredajšom stretnutí s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.

„Chcela by som sa poďakovať pánovi ministrovi Lengvarskému za jeho prístup k riešeniu problémov, a otvorenú myseľ. Vnímam, že politicky to nemá jednoduché, o to viac si vážim, že od začiatku svojho pôsobenia v úrade, načúva odborníkom a promptne reaguje aj na problémy praxe. Prajem mu, aby sa na ministrov zdravotníctva nehrali iní členovia koalície, a nechali všetky zásadné rozhodnutia na neho,“ uviedla Marcinková.

Minister vykoná potrebné zmeny

Lengvarský na stretnutí s Marcinkovou povedal, že v priebehu najbližších dní vykoná všetky potrebné zmeny, aby ľudia mohli najneskôr budúci týždeň dostať druhú dávku vakcíny Pfizer, aj keď ste mali prvú Astru.


„Obrátila sa na mňa pani, ktorá sa dala zaočkovať prvou dávkou AstraZeneca. Kým prešlo 10 týždňov do podania druhej dávky, zistila, že je tehotná a lekár jej druhú dávku Astry neodporúčal. Poradil jej druhú očkovaciu dávku nahradiť Pfizerom, čo v zahraničí bežne robia. U nás to ministerstvo nepovoľovalo. Viem, že toto nie je jediný takýto prípad. Viacerí z vás sa chceli dať pri druhej dávke preočkovať inou vakcínou ako Astrou, žiaľ, nedalo sa. Prichádza zmena,“ dodala Marcinková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie