• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Slováci túžia konečne spečatiť postup na domácej pôde, štvrtkový duel proti Islanďanom podľa kapitána Škriniara zvládnu

Slováci túžia konečne spečatiť postup na domácej pôde, štvrtkový duel proti Islanďanom podľa kapitána Škriniara zvládnu

Slováci sú momentálne v tabuľke J-skupiny na „postupovom“ 2.

13.11.2023 (SITA.sk) - Slovenskí futbaloví reprezentanti odštartovali prípravu na novembrové zápasy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku.

Druhé miesto

Tím talianskeho kouča, ktorý sa zišiel v nedeľu v Senci, potrebuje v dueloch proti Islanďanom (16.11. v Bratislave) a výberu Bosny a Hercegoviny (19.11. v Zenici) získať aspoň bod, aby definitívne spečatil postup na tretí kontinentálny šampionát po sebe.

Slováci sú momentálne v tabuľke J-skupiny na „postupovom“ 2. mieste za Portugalčanmi, ktorí sú zatiaľ stopercentní s 24 bodmi a už majú istú miestenku na šampionáte i víťazstvo v skupine.

Dôležitý deň

Mužstvo spod Tatier má na konte 16 bodov. Na treťom mieste sú Luxemburčania (11), nasledujú Islanďania (10), Bosniaci (9) a tím Lichtenštajnska (0).

„Štvrtok je v našich životoch veľmi dôležitý deň. Máme postup vo svojich rukách, chceme rozhodnúť už v domácom zápase s Islandom. Boli by sme však hlúpi, ak by sme išli hrať len na ten jeden potrebný bod,“ povedal podľa webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ) stredopoliar z nemeckého Hamburgu László Bénes.

Slovenskí hráči predtým zvíťazili nad obidvomi novembrovými súpermi - na Islande triumfovali 2:1 a doma zdolali mužstvo Bosny a Hercegoviny 2:0.

Tímovosť, bojovnosť a tvrdosť

Podľa ďalšieho legionára z Nemecka, skúseného 37-ročného obrancu Petra Pekaríka, sa Slováci musia pripraviť na to, že hráčov Islandu bude zdobiť tímovosť, bojovnosť a tvrdosť.

„Hlavne doma je to nepríjemný súper, má výborné individuality. Musíme sa koncentrovať na ten zápas, nepodliezť latku nastavenú počas kvalifikácie. Žiaden kvalifikačný zápas nie je ľahký, Island sa bude biť o svoju poslednú šancu, to som si istý,“ skonštatoval hráč Herthy Berlín.

Žiadne kalkulácie

Kapitán Milan Škriniar verí, že Slováci zvládnu štvrtkový duel proti Islanďanom a po záverečnom hvizde budú oslavovať postup.

„Chceme tvoriť hru, bojovať o každú loptu. Žiadne kalkulácie si nepripúšťame, musíme ísť na víťazstvo, nie na remízu. To sa nám nikdy neoplatilo,“ povedal zadák parížskeho St. Germain.

V minulosti pri prieniku na veľké podujatie Slováci ešte nikdy nespečatili postup doma. „Verím, že sa to tentoraz podarí, že postupom spravíme radosť ľuďom nielen na štadióne, ale na celom Slovensku. Ten štadión bude plný a bude na našej strane,“ zakončil Škriniar.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.




Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024





Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie