• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Slováci si zo zahraničia dovážajú tisícky starých aút, zmenu môže priniesť úprava registračných poplatkov

Slováci si zo zahraničia dovážajú tisícky starých aút, zmenu môže priniesť úprava registračných poplatkov

Zmenu by v tomto smere mala priniesť úprava registračných poplatkov pri zápise automobilov.

Za prvý polrok tohto roka si Slováci doviezli zo zahraničia takmer 32-tisíc osobných áut. Každý mesiac aktuálneho roka ich tak na našich cestách pribudlo v priemere 5-tisíc. Podľa štatistík Ministerstva vnútra SR to za celý minulý rok bolo asi 61-tisíc. Práve staršie jazdené automobily z dovozu pritom výrazne zvyšujú priemerný vek vozového parku na Slovensku. Ten aktuálne dosahuje približne 15 rokov.

V samotnom júni 2023 si Slováci individuálne doviezli 5,2 tisíca osobných vozidiel, v máji to bolo 5,3 tisíca. V štvrtom mesiaci aktuálneho roka to bolo takmer 5-tisíc áut a v marci rekordných 6,7 tisíca. Prvé dva mesiace tohto roku boli individuálne dovozy zo zahraničia najnižšie a neprekročili 5-tisícovú hranicu. V januári dosiahli 4,7 tisíca a vo februári 4,8 tisíca.

Zmenu by v tomto smere mala priniesť úprava registračných poplatkov pri zápise automobilov. Od júla totiž platí novela zákona o správnych poplatkoch. V rámci nej nastali v tejto oblasti zmeny, ktoré zohľadňujú ekologický princíp a tabuľku výkonov upravujú na rozsah 33 až 1 000 eur.

Maximálna výška registračného poplatku sa znížila z 3 900 na 1 000 eur. Na nové autá je maximálny poplatok 400 eur. Veľmi staré a zároveň veľmi výkonné autá majú poplatok maximálne 1 000 eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie