• Dnes je: Štvrtok 21. októbra 2021 meniny má Uršuľa

Slováci nebudú mať od júla nárok na SOS dotáciu, ústredie práce pozastaví vyplácanie dávky

Slováci nebudú mať od júla nárok na SOS dotáciu, ústredie práce pozastaví vyplácanie dávky

Pozastavenie vyplácania tejto dávky ústredie práce zdôvodňuje priaznivým vývojom pandemickej situácie.

16.6.2021 (Webnoviny.sk) - Od 1. júla tohto roka už ľudia nebudú mať nárok na SOS dotáciu. V tlačovej správe na to upozornilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Vyplatia ju poslednýkrát za jún

Pozastavenie vyplácania tejto dávky ústredie práce zdôvodňuje priaznivým vývojom pandemickej situácie, postupným uvoľňovaním pandemických opatrení a opätovnou možnosťou vykonávať zárobkovú činnosť. SOS dotáciu úrady práce poslednýkrát vyplatia v júli tohto roka za jún.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Žiadosti o poskytnutie SOS dotácie predložené v júli 2021 už nebude príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny posudzovať," uvádza sa v tlačovej správe. Osobám, ktoré boli prijímateľmi SOS dotácie, ústredie práce odporúča ich nepriaznivú sociálnu a finančnú situáciu riešiť požiadaním o pomoc v hmotnej núdzi na príslušnom úrade práce a sociálnych vecí.

Zažiadať môžu aj o humanitárnu pomoc

„V prípade priznania nároku na pomoc v hmotnej núdzi bude takýmto klientom pomoc v hmotnej núdzi vyplatená v auguste 2021, teda bude zabezpečená kontinuita príjmu klientov, ktorí sú na pomoc štátu odkázaní," dodalo ústredie práce.

Fyzické osoby, ktoré sa ocitnú v krízových životných situáciách alebo mimoriadne nepriaznivých životných situáciách, okrem toho môžu Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR požiadať o poskytnutie dotácie na podporu humanitárnej pomoci. Maximálna výška dotácie je 800 eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie