• Dnes je: Pondelok 25. októbra 2021 meniny má Aurel

Slávny Stanleyho pohár zavíta do Košíc, prinesie ho tam obranca Erik Černák

Slávny Stanleyho pohár zavíta do Košíc, prinesie ho tam obranca Erik Černák

Oslavy zisku Stanleyho pohára v kabíne tímu Tampa Bay Lightning si poriadne užil aj Slovák Erik Černák, vľavo, a český hokejista Ján Rutta. Edmonton (Rogers Place), 29. september 2020.

Po šiestich rokoch sa slávna hokejová trofej Stanleyho pohár opäť „ukáže“ na Slovensku. V utorok 31. augusta ju do Košíc prinesie obranca Erik Černák, ktorý s klubom Tampa Bay Lightning ovládol zámorskú NHL v ostatných dvoch sezónach. Vlani tento „hokejový grál“ nemohol ukázať rodákom, všetko zhatila pandémia koronavírusu.

Černák sa teší na stretnutie s fanúšikmi

„Som veľmi rád, že sme v sezóne 2019/2020 s tímom získali Stanley Cup, naša snaha a nasadenie potvrdili kvalitu tímu Tampa Bay Lightning a v sezóne 2020/2021 sme víťazstvo obhájili.

Ja sa už v tomto období sústredím najmä na tréning a kvalitnú prípravu na novú sezónu. Zároveň som rád, že môžem na jeden deň dopriať Košičanom radosť zo zisku trofeje a že sa budem môcť stretnúť s mojimi fanúšikmi,“ prezradil Černák prostredníctvom tlačovej správy organizátorov utorkového popoludnia v Košiciach.

Hokejista bude mať nabitý program

Program Erika Černáka so Stanleyho pohárom bude v Košiciach poriadne nahustený. Od 13-tej sa obaja predstavia na tlačovej konferencii, nasledovať bude súkromný obed hokejistu s rodinou a priateľmi. Obranca potom s trofejou zavíta medzi mladých hokejistov HC Košice a aj takouto formou ich chce motivovať k tvrdej práci na tréningoch.

Fanúšikovia dostanú príležitosť od 15.50 do 16.40 h stretnúť sa s Erikom Černákom a trofejou vo vestibule košickej Steel arény. Hokejistu vzápätí prijme košický primátor Jaroslav Polaček, potom obranca zamieri do svojej základnej školy a tým sa oficiálny program Stanleyho pohára v Košiciach skončí.

Oslavy nebudú také ako v minulosti

„Vzhľadom k naozaj šibeničnému termínu, ktorý sme od NHL dostali na prípravu príchodu Stanley Cupu do Košíc, sa nám podarilo nastaviť oficiálne aj neoficiálne podujatia tak, že oslava v Košiciach bude dôstojná a prítomnosť trofeje si užijú rôzne cieľové skupiny. Žiaľ, objektívne okolnosti, akými sú pandémia, časová tieseň a dovolenkové obdobie, nám neumožnia zrealizovať oslavy tak, ako ich poznáme v prípade predošlých slovenských víťazov pohára. Zároveň veríme, že toto nie je posledný Erikov Stanley Cup a že pri tom najbližšom to už budeme môcť rozbaliť so všetkým, čo k takejto oslave patrí,“ povedal za organizátorov utorkovej akcie Róbert Schwarcz.

Pred Erikom Černákom (2021 a 2020) získali Stanleyho pohár aj ďalší Slováci – Marián Hossa (2015, 2013 a 2010), Marián Gáborík (2014), Michal Handzuš (2013), Zdeno Chára (2011), Tomáš Kopecký (2010 a 2008), Miroslav Šatan (2009), Martin Cibák (2004), Jiří Bicek (2003) a Stan Mikita (1961).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie