• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Školy na zelenú dostali opäť zelenú

Školy na zelenú dostali opäť zelenú

Počas piatkového "Black Friday" opäť podporíte svojím nákupom v dm inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach.

23.11.2023 (SITA.sk) - Už šiesty rok mení dm "Black Friday" na "Giving Friday", ktorý tento rok padol na piatok 24. novembra, keď ho opäť spája s podporou zmysluplného projektu. Vďaka iniciatíve dm {spoločne} tak venuje 5 percent z celkového denného obratu v rámci e-shopu mojadm.sk a všetkých predajní dm na grantový program Školy na zelenú, a to konkrétne na inštaláciu fotovoltických panelov v školských zariadeniach, vďaka ktorým budú môcť školy fungovať udržateľnejšie.

Vyzbieraná suma bude zverejnená v pondelok 27. novembra na sociálnych sieťach dm. Školy a školské zariadenia sa tak budú môcť od januára 2024 uchádzať o grant prostredníctvom Nadačného fondu dm vedeného v Nadácii Pontis.

"V dm sa už dlhé roky v rámci dobrovoľníckych aktivít a konkrétnych projektov zameriavame na podporu vzdelávania a životného prostredia. Aj preto sme sa minulý rok rozhodli podporiť projekt inovatívneho využívania energetických zdrojov v školských zariadeniach. Keďže sa stretol s veľkým záujmom zo strany prihlásených škôl a vďaka realizácii víťazných projektov sme videli, že táto podpora má zmysel a že je dôležité sa v takýchto projektoch angažovať aj ako spoločnosť a spoločnými silami meniť svet okolo nás na lepšie miesto, rozhodli sme sa aj tento rok pokračovať v podpore projektov práve z grantového programu Školy na zelenú," povedala Janka Poláčková, prokuristka spoločnosti dm drogerie markt.

Giving Friday v dm

Pomáhať druhým namiesto "naháňania" sa za akciami a zľavami je možné počas Giving Friday len v dm. Ide o dm ekvivalent známeho Black Friday, ktorý má svoj pôvod v Amerike. Každý rok vo štvrtý novembrový štvrtok sa v Spojených štátoch a Kanade oslavuje Deň vďakyvzdania. Nasledujúci piatok je tak prelomovým dňom, ktorý ľudia často využívajú na prvé vianočné nákupy. Mnohí predajcovia preto s cieľom zvýšenia svojich predajov ponúkajú v tento deň pre nakupujúcich zľavy. To však neplatí v dm, ktorá od roku 2018 ponúka zákazníkom zmysluplnú obdobu tohto veľkého konzumného dňa a neláka zákazníkov svojimi zľavami, ale dobrým pocitom. Počas Giving Friday tak môžu zákazníci urobiť svoj týždenný nákup alebo nákupiť vianočné darčeky pre svojich blízkych a zároveň urobiť dobrý skutok, pretože v tento deň dm daruje 5 % zo svojho celkového denného obratu na dobrú vec. A preto sa v tento deň každý nákup v dm počíta.

dm {SPOLOČNE}

Vo svojej najväčšej iniciatíve pod názvom dm {spoloc?ne} pokračuje spoločnosť dm drogerie markt už deviaty rok. Prostredníctvom nej spolupracovníci a zákazníci dm spoločne podporujú výnimoc?né projekty a aktivity, čím šíria nielen myšlienky dobrovol?níctva, ale zároveň pomáhajú zvyšovať záujem o filantropické aktivity a dobrovol?nícku prácu na Slovensku.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie