• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Šimkovičovej ministerstvo nebude pokračovať v programe Podpory a rozvoj mediálnej výchovy a boji proti dezinformáciám v schválenom režime

Šimkovičovej ministerstvo nebude pokračovať v programe Podpory a rozvoj mediálnej výchovy a boji proti dezinformáciám v schválenom režime

Čerpanie poskytnutej dotácie by tak podľa rezortu bolo problematické.

29.11.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo kultúry nebude v tomto roku pokračovať v programe 5 – Podpora a rozvoj mediálnej výchovy a boj proti dezinformáciám v schválenom režime.

Poskytnutie finančných prostriedkov

Je to z dôvodu neskorého dátumu a skutočnosti, že dotáciu je možné poskytnúť len na projekt alebo jeho časť, ktorá je zrealizovaná v aktuálnom roku.

Keďže hrozí, že by finančné prostriedky účelovo určené na poskytnutie dotácií nebolo možné použiť, a to z časových dôvodov na daný účel, ministerstvo kultúry hľadá nové spôsoby ich využitia.

„Vo výzve 5 sa predkladali žiadosti na podporu projektov, termín bol do 12. septembra 2023 do 9:00, v dotačnom programe 5. Rozpočet na uvedené aktivity bol 400-tisíc eur. Skutočná suma pre plánované aktivity tak, ako ich schválila určená komisia ešte v predošlom volebnom období, bola iba 200-tisíc z celkových 400-tisíc eur," informoval rezort kultúry.

Zvyšovanie dôvery v seriózne médiá

Pôvodne sa počítalo s financovaním troch výherných projektov, pričom programy predkladateľov zahŕňali aktivity, ako napr. zvyšovanie dôvery v seriózne médiá, zvyšovanie mediálnej gramotnosti, podnecovanie záujmu o štandardné médiá či odhaľovanie nepravdivých správ a hoaxov.

Rezort tak navrhuje použiť financie z programu 5 na dofinancovanie strechy Reduty v hodnote 258-tisíc eur. Zvyšné prostriedky ďalej zvažuje využiť na dofinancovanie bežnej prevádzky Univerzitnej knižnice v Bratislave, uvažuje sa nad sumou 200-tisíc eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie