• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Šimko z hrušky dole, teší sa OĽaNO a podľa Remišovej treba vymeniť aj šéfa SIS

Šimko z hrušky dole, teší sa OĽaNO a podľa Remišovej treba vymeniť aj šéfa SIS

Strana Demokrati očakáva od povereného premiéra plán na zaistenie pokračovania policajnej práce bez politických zásahov.

19.7.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati očakáva od povereného premiéra Ľudovíta Ódora plán na zaistenie pokračovania policajnej práce bez politických zásahov. Mal by podľa nich predstaviť plán na najbližšie mesiace k tomu, ako zaistiť, aby polícia mohla naďalej vyšetrovať veľkú korupciu bez toho, aby do toho zasahovali politici.

Kľúčový je pokoj v polícii

Ako politický subjekt ďalej uviedol vo svojom stanovisku k odvolaniu povereného ministra vnútra Ivana Šimka, v predvolebnom období považujú za kľúčové, aby bol v polícii pokoj.

„Myslíme si však, že na zdravé fungovanie rezortu vnútra je potrebné, aby medzi ministrom a policajným prezidentom bol vždy prítomný vzájomný rešpekt a pochopenie svojich rolí a kompetencií každého z nich," uviedli Demokrati.

Vymeniť treba aj šéfa SIS

Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová uvítala Šimkov koniec vo funkcii ministra. Vo svojom stanovisku uviedla, že Šimko zastavil pozitívne zmeny, ktoré začali počas vládnutia kabinetu, ktorého bola i Remišová súčasťou, a dodala, že poverený šéf rezortu vnútra neprijateľným spôsobom zasahoval do práce polície.

„Je smutným paradoxom, že hlavným cieľom vlády pani prezidentky malo byť doviesť Slovensko bezproblémovo k parlamentným voľbám, no namiesto toho bude vláda bez ministra vnútra, ktorý je z pohľadu organizácie a zákonného priebehu volieb najdôležitejší. Práve ministerstvo vnútra priebeh volieb organizuje a zabezpečuje," skonštatovala a pripomenula i to, že prezidentka Zuzana Čaputová a premiér nekonajú vo veci výmeny šéfa Slovenskej informačnej služby. Remišová to považuje za problém, ktorý treba bezodkladne riešiť.

Polícia má naďalej rozviazané ruky

Hnutie OĽaNO a priatelia v statuse na sociálnej sieti k Šimkovmu odvolaniu skonštatovalo, že polícii naďalej ostávajú rozviazané ruky.

„Šimko z hrušky dole. Vyšetrovatelia zostávajú naďalej slobodní. Užívajte a zločincom choďte naďalej po krku," napísal predseda hnutia Igor Matovič v statuse na svojom profile.

Viac k téme: Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS), Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Šimko z hrušky dole, teší sa OĽaNO a podľa Remišovej treba vymeniť aj šéfa SIS © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie