• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Šimečka si vymenil správy s viacerých predsedami politických subjektov, vládu by nezostavil s dvomi stranami

Šimečka si vymenil správy s viacerých predsedami politických subjektov, vládu by nezostavil s dvomi stranami

Nechcel konkretizovať, či si vymenil správy aj s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim.

1.10.2023 (SITA.sk) - Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka na tlačovej besede uviedol, že si s predsedami viacerých politických subjektov vymenili SMS.

Vylúčenie Smeru a Republiky

Podľa neho všetci čakajú, ako to dopadne. Nechcel konkretizovať, či si vymenil správy aj s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. Predpokladá, že s niektorými sa telefonicky spojí ešte dnes v noci. Na otázku, či je PS ochotné rokovať po voľbách aj s hnutím OĽaNO a priatelia povedal, že PS je otvorené rokovaniam so všetkými demokratickými, proeurópskymi stranami, ktoré si ctia právny štát.

„Explicitne sme vylúčili stranu Smer a fašistov, respektíve stranu Republika, a v závislosti od výsledku volieb by sme presne takto postupovali, že by sme mali stretnutia, či už na úrovni predsedov alebo širšie so všetkými stranami, ktoré sú v parlamente, a ktoré sme nevylúčili. Ale to sa naozaj odvíja aj od toho, ako tie voľby dopadnú a kto dostane poverenie na zostavenie vlády," skonštatoval šéf progresívcov.

Dlhé sčítanie hlasov

Šimečka nechcel hodnotiť volebný úspech či neúspech. Opakovane sa vyjadril, že progresívci majú ambíciu byť súčasťou vlády a presadzovať ich program. Podľa Šimečku postupné sčítavanie hlasov ukazuje rast PS, no netrúfol si predikovať na akom čísle to skončí. Poznamenal, že ho mrzí, ako dlho trvá sčítavanie hlasov, a že sú tam „veci, ktoré by sa zjavne nemali diať".

Šimečka vyjadril potešenie nielen nad rastom svojho hnutia, ale aj nad tým, že aj ďalšie demokratické strany, ako napríklad Sloboda a Solidarita, sa zrejme dostanú do parlamentu. Označil to za dobrý predpoklad na to, aby vznikla vláda, ktorú nepovedie predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie