• Dnes je: Nedeľa 25. júla 2021 meniny má Jakub

Silvester vo Vysokých Tatrách nie je vypredaný, lyžiarske strediská ponúkajú špeciálny skipass

Silvester vo Vysokých Tatrách nie je vypredaný, lyžiarske strediská ponúkajú špeciálny skipass

Dôvodom neobsadenosti hotelov podľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu je, že veľa hotelov stále nie je v prevádzke a ľudia zrejme preferujú súkromné chaty a apartmány.

29.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ani dva dni pred záverom roka nie je Silvester vo Vysokých Tatrách vypredaný. Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková.

Dôvodom podľa nej je, že veľa hotelov stále nie je v prevádzke a ľudia zrejme preferujú súkromné chaty a apartmány. Podľa Blaškovej je však z pohľadu OOCR dovolenka v hoteli bezpečnejšia, keďže každý hotelový hosť musí mať antigénový test, čo pri súkromnom ubytovaní neplatí a nedá sa zaručiť. Ako dodala, testovacie miesta v Tatrách budú k dispozícii aj počas najbližších dní.

Odberné miesta sú priamo v Tatrách, v Tatranskej Lomnici, na Štrbskom Plese i v Tatranskej Štrbe. Ďalšie sú v Poprade a v Ždiari. „Hoci niektoré hotely ostávajú zatiaľ zatvorené, nie je však problém nájsť voľné miesto v otvorených väčších či menších zariadeniach, napríklad aj s donáškou jedla až na izbu,“ uviedla Blašková s tým, že ubytovacie zariadenia spĺňajú všetky hygienické opatrenia.

Tie platia aj na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici, kde je v plnom prúde lyžiarska sezóna. Novinkou v ponuke lyžiarskeho strediska je možnosť zakúpiť si skipass s prednostným nástupom na lanovky bez čakania. V súvislosti so silvestrovskými oslavami pripomenula, že vo Vysokých Tatrách je zakázané používať petardy a ohňostroje.

Viac k téme: hotely, lyžiarske strediská, Silvester, Tatry

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie