• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Severná Kórea opäť odpálila balistické rakety, nacvičovala aj obsadenie južného suseda

Severná Kórea opäť odpálila balistické rakety, nacvičovala aj obsadenie južného suseda

Severokórejský vodca Kim Čong-un v utorok sledoval cvičenie svojho najvyššieho velenia pre „úplnú vojnu s Juhom“, informovali severokórejské štátne médiá.

31.8.2023 (SITA.sk) - Severná Kórea uviedla, že odpálila dve taktické balistické rakety krátkeho doletu, ktoré simulujú jadrové útoky na vojenské ciele v južnejšej Kórejskej republike. Podľa severokórejských štátnych médií sa testy uskutočnili v čase, keď sa konajú každoročné spoločné vojenské cvičenia Juhokórejčanov a Američanov.

Simulujúce útoky na Južnú Kóreu

Severokórejská armáda uviedla, že rakety odpálili v stredu neskoro večer počas „taktických jadrových cvičení simulujúcich útoky spálenej zeme na hlavné veliteľské centrá a operačné letiská“ v Južnej Kórei.

Cvičenie má za cieľ vyslať jasný signál nepriateľovi,“ dodala armáda. Štarty sa uskutočnili deň predtým, ako Južná Kórea a USA ukončili 11-dňové spoločné vojenské cvičenia.

Vážna provokácia Juhu

Severokórejský vodca Kim Čong-un v utorok sledoval cvičenie svojho najvyššieho velenia pre „úplnú vojnu s Juhom“, informovali severokórejské štátne médiá. Armáda počas cvičení simulovala odrazenie prekvapivého útoku a následné vykonanie protiútoku s cieľom obsadiť „celé územie južnej polovice“, uvádza sa v správe.

Zbor náčelníkov štábov Južnej Kórey označil štarty za „vážnu provokáciu“, ktorá ohrozuje medzinárodný mier a porušuje rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN zakazujúce akékoľvek odpálenie balistických rakiet.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie