• Dnes je: Nedeľa 29. mája 2022 meniny má Vilma

Senát najvyššieho súdu odmietol mimoriadne dovolanie Majského, neboli splnené dôvody

Senát najvyššieho súdu odmietol mimoriadne dovolanie Majského, neboli splnené dôvody

Dovolanie podal Majský proti uzneseniu najvyššieho súdu z 29.

25.11.2021 (Webnoviny.sk) - Päťčlenný senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí odmietol mimoriadne dovolanie odsúdeného Jozefa Majského, a to z dôvodu, že nezistil splnenie dovolacích dôvodov. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Zároveň pripomenula, že dovolanie podal Majský proti uzneseniu najvyššieho súdu z 29. júla 2020, ktorým bolo zamietnuté jeho odvolanie proti rozsudku Špecializovanému trestného súdu z 21. októbra 2015.

Predmetným rozsudkom bol uznaný vinným z pokračovacieho trestného činu podvodu spolupáchateľstvom s uložením nepodmienečného trestu odňatia slobody vo výmere deväť rokov pre kauzu nebankových spoločností Horizont Slovakia a B.M.G. Invest.

Jozefa Majského po právoplatnom odsúdení 4. augusta minulého roku zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia. České súdy na jeseň 2020 rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo. Zároveň si však Majský na základe rozhodnutia českých súdov uložený trest odpykáva v Českej republike. V máji tohto roku mu bolo zamietnuté podmienečné prepustenie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie