• Dnes je: Pondelok 25. septembra 2023 meniny má Vladislav

Šéf poisťovne Dôvera: V slovenskom zdravotníctve vládne chaos, stabilitu potrebuje viac než čokoľvek iné

Šéf poisťovne Dôvera: V slovenskom zdravotníctve vládne chaos, stabilitu potrebuje viac než čokoľvek iné

Generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Zdravotná poisťovňa Dôvera požaduje kompletnú reštrukturalizáciu zdravotníckeho sektora. Ako pre agentúru SITA uviedol generálny riaditeľ poisťovne Martin Kultan, je potrebné stabilizovať sektor, nemeniť pravidlá a zabezpečiť predvídateľné a férové financie.

Politici pri moci balamutia ľudí

„Pre zdravotníctvo platí, že čím horšie sa darí ekonomike, o to viac ľudí potrebuje zdravotnú starostlivosť. Aj zdravotníctvo musí ako súčasť ekonomického celku rešpektovať ekonomické cykly. Lenže s tým sa nepočíta, lebo realita je taká, že v našom zdravotníctve vládne chaos,“ povedal. Podľa Kultana je veľkým problémom aj to, že sa zavádza verejnosť.

„Politici pri moci sa nám snažia nahovoriť, aký budeme mať široký rozsah zdravotnej starostlivosti krytý verejným zdravotným poistením. Balamutia ľudí, že sa skrátia čakacie lehoty k lekárom a do nemocníc, rozšíri sieť ambulantných lekárov, či zvýši kvalita zdravotnej starostlivosti,“ tvrdí šéf poisťovne Dôvera. Toto všetko podľa neho politici sľubujú za menej peňazí zo štátneho rozpočtu.

„To sa nedá. Práve naopak, financií je potrebných viac,“ zdôraznil.

Súkromníci držia zdravotníctvo nad vodou

Spochybňovanie prínosov súkromných investorov podľa Kultana vedie k posilneniu postavenia zástancov etatizmu. „Podporovatelia pevnej ruky štátu odmietajú realitu, nepripúšťajú, že práve súkromníci držia slovenské zdravotníctvo od zmeny režimu nad vodou. Sú to tisíce malých ambulancií a lekární, súkromných lekárov a lekárnikov, vďaka ktorým sa pacienti dostanú k liečbe a k liekom,“ upozornil.

Súkromný kapitál podľa Kultana udržiava systém funkčný a možno ho nájsť aj v menších aj väčších zdravotníckych zariadeniach, nemocniciach a laboratóriách.


„Pritom súkromných investorov štát nemusí na rozdiel od štátnych inštitúcií, štátnej poisťovne aj iných štátnych zariadení dookola oddlžovať, dokonca dokážu vytvárať hodnoty, inovovať, prinášať pokrok v mnohých oblastiach,“ dodal generálny riaditeľ poisťovne Dôvera.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 25. september 2023

horoskopy na dnes pondelok 25 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Sentimentálne nálady sú na príťaž nielen vám, ale aj vášmu okoliu. Nemali by ste sa stále ľutovať, radšej konečne urobte konkrétne kroky, na nápravu súčasného stavu.

Býk 21.4. - 21.5.

Vašu citlivú dušu podporí človek, ktorého ste poznali len z videnia. Dobre si však premyslite, či vaše novo prebudené city neohrozia harmóniu v partnerskom zväzku.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte pocit, že sa všetci sprisahali proti vám? Situácia sa zmení po absolvovaní rozhovoru, ktorý vás čaká okolo obeda. Zosilnie vaša slabosť pre opačné pohlavie.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnešok je priaznivý pre tých, ktorí potrebujú nové nápady a inšpiráciu. Venujte pozornosť aj zdanlivým maličkostiam, ktoré sa neskôr môžu ukázať ako rozhodujúce.Všetky Horoskopy pre Pondelok 25. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie