• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Šatan predniesol správu o činnosti SZĽH, na Slovensku v poslednom období vyrástlo aj šesť malých ľadových plôch (foto)

Šatan predniesol správu o činnosti SZĽH, na Slovensku v poslednom období vyrástlo aj šesť malých ľadových plôch (foto)

SZĽH na kongrese schválil rozpočet pre budúci rok a odvolal svojho kontrolóra.

5.12.2023 (SITA.sk) - Členovia výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) a delegáti z celého Slovenska na utorňajšom kongrese schválili rozpočet pre rok 2024. Ako referuje web hockeyslovakia.sk, kongres hokejového hnutia zároveň odvolal kontrolóra SZĽH Jaromíra Šmátralu. Táto funkcia zanikne dňom voľby nového kontrolóra.

Peniaze na podporu extraligových klubov

Výška štátneho príspevku a celková výška financií, s ktorými zväz ráta, je zhruba 10,384 milióna eur. Takmer polovica sumy, presne 49 percent, je určená pre potreby všetkých mužských, mládežníckych i ženských štátnych reprezentácií v budúcom kalendárnom roku.

Novinkou v rozpočte sú financie na podporu extraligových klubov, vzhľadom na to, že zväz v novej sezóne prebral našu najvyššiu súťaž aj v oblasti marketingu a vysielacích práv. Čiastka, ktorú zväz posiela ako priamu podporu na extraligové kluby, je 4,8 milióna eur.

Rozširovanie hokejovej infraštruktúry

Prezident SZĽH Miroslav Šatan na úvod kongresu predniesol správu o činnosti zväzu za uplynulý rok, pričom vyzdvihol rozširovanie hokejovej infraštruktúry po celom Slovensku.

„Tešíme sa zo šiestich malých ľadových plôch, ktoré vyrástli v poslednom období na Slovensku. Veríme, že vďaka novovznikajúcemu ministerstvu športu a fondu na podporu športu sa hokejová infraštruktúra bude rozrastať," povedal Šatan.

Niekdajší kapitán slovenskej reprezentácie ďalej nabádal členov hokejového hnutia, aby boli aktívni smerom k rekonštrukcii ich infraštruktúry za pomoci financií z Fondu na podporu športu. „Máme prísľub štátu, že do fondu pôjde väčší obnos peňazí. Je tu nová príležitosť, aby sme túto šancu využili aj v prospech slovenského hokeja."

Financovanie mládežníckych trénerov

Šatan priznal, že od začiatku pandémie koronavírusu SZĽH podporil hokejové kluby sumou viac ako štyri milióny eur nad rámec bežných financií, pričom tieto peniaze boli určené na financovanie mládežníckych trénerov.

Prezident SZĽH udelil aj čestné uznanie neziskovej organizácii Dobré srdce Borisa Sádeckého za šírenie osvety a realizáciu vzdelávania na tému starostlivosť a ochrana zdravia hokejistov všetkých vekových kategórií. Čestné uznanie si z rúk prezident SZĽH prebrali predsedníčka správnej rady Martina Sádecká a členovia správnej rady Peter Božik a František Sádecký.

SZĽH spolupracuje s neziskovou organizáciou Dobré srdce Borisa Sádeckého už druhý rok, keď jej pracovníci bezplatne školia hráčov, hráčky a členov realizačných tímov od starších žiakov až po seniorov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie