• Dnes je: Sobota 04. februára 2023 meniny má Veronika

Saskári odmietajú zákulisné hry pri voľbe podpredsedu parlamentu, nevedia si predstaviť vo funkcii Tarabu ani Pčolinského

Saskári odmietajú zákulisné hry pri voľbe podpredsedu parlamentu, nevedia si predstaviť vo funkcii Tarabu ani Pčolinského

Anna Zemanová uviedla, že si nevedia predstaviť zvoliť za podpredsedu parlamentu ani Petra Pčolinského, ani Tomáša Tarabu.

18.10.2022 (Webnoviny.sk) - Poslanci liberálnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa nezúčastnia na tajnej voľbe podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) a ani nikoho nenavrhnú.

Ako ďalej informuje hovorca SaS Ondrej Šprlák v tlačovej správe, je to z dôvodu postoja strany, ktorá odmieta zákulisné hry pri voľbe podpredsedu NR SR.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová uviedla, „nevieme si predstaviť zvoliť za podpredsedu parlamentu ani Petra Pčolinského (Sme rodina), ani Tomáša Tarabu (Život-NS). Obidve mená sú pre nás neprijateľné."

Zemanová dodala, že ak jeden z kandidátov dosiahne nadpolovičnú väčšinu, budú to považovať za tichý obchod koalície s extrémistami a opozičnou stranou Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Voľba podpredsedu NR SR je naplánovaná na stredu 19. októbra po hlasovaní o 17:00.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Na diaľnici D1 sa stala reťazová nehoda, zrazilo sa osem áut

na dialnici d1 sa stala retazova nehoda zrazilo sa osem aut

4.2.2023 (Webnoviny.sk) - Na diaľnici D1 smere od Popradu na Prešov v 365. kilometri hlási polícia reťazovú dopravnú nehodu. Ako pre agentúru SITA potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, ide o zrážku asi ôsmich vozidiel. Podľa jej slov zatiaľ nie sú hlásené vážne zranenia, úsek je ale neprejazdný.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že na miesto sa aktuálne presúvajú záchranné zložky.


Počasie