• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

SaS žiada od Blanára predvolanie veľvyslanca Bratčikova. Treba tlačiť na Rusko, aby začalo pracovať na mieri

SaS žiada od Blanára predvolanie veľvyslanca Bratčikova. Treba tlačiť na Rusko, aby začalo pracovať na mieri

Podľa saS je v absolútnom záujme Slovenskej republiky, aby sa vojna na Ukrajine skončila čo najskôr.

11.6.2024 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva ministra zahraničných vecí Juraja Blanára, aby si predvolal ruského veľvyslanca Igora Bratčikova. Ten by mal vysvetliť, prečo sa Ruská federácia neusiluje o mier a odmieta sa zúčastniť na mierovej konferencii vo Švajčiarsku.

Už tento víkend sa vo Švajčiarsku uskutoční mierová konferencia, ktorá by mohla nakresliť cestovnú mapu k mieru medzi Ukrajinou a Ruskom. Je v absolútnom záujme Slovenskej republiky, aby sa vojna u nášho suseda skončila čo najskôr, prízvukuje SaS.

Je čas doručiť, čo sľúbili

„Predstavitelia koalície si na mieri postavili kampaň v troch po sebe idúcich voľbách. Je čas doručiť, čo sľúbili. A preto musia dať svoje kamarátske vzťahy s ruským veľvyslancom bokom a spraviť to, čo je dobré pre Slovensko - diplomaticky tlačiť na Rusko, aby začalo pracovať na mieri,” zdôraznil predseda SaS Branislav Gröhling.

Hoci sa Ruská federácia odmieta zúčastniť na mierovej konferencii, jej organizátori nechávajú pre Kremeľ dvere otvorené.

„Za 28 mesiacov zabíjania a ničenia na území Ukrajiny nedosiahla armáda ruského agresora žiadny veľký úspech s neúmernými stratami. Vedeniu Ruska zjavne nezáleží ani na životoch vlastných občanov,” konštatuje poslanec za SaS Juraj Krúpa s tým, že zastavenie bojov by bolo vykúpením aj pre bežných Rusov, ktorí na vojnu doplácajú.

Imperialistické chúťky Putina

Kremeľ sa podľa neho nechce zúčastniť na žiadnej mierovej konferencii, lebo by musel odkryť svoj skutočný zámer.

„A tým nie je ani mier, ani neutrálna Ukrajina, ani denacifikácia. Sú nimi imperialistické chúťky prezidenta Putina,“ povedal Krúpa.

Slovenská vláda by podľa poslanca mala tlmočiť ruskému veľvyslancovi jasný odkaz - chceme mier, prestaňte bojovať a zúčastnite sa na mierovej konferencii.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie