• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

SaS navrhuje zabrániť zbytočným papierovačkám v nemocniciach (video)

SaS navrhuje zabrániť zbytočným papierovačkám v nemocniciach (video)

Tento návrh umožní otvoriť dvere digitalizácii

Od začiatku budúceho roka by sa zdravotníci v nemocniciach mohli vyhnúť zbytočným „papierovačkám“.

Vedenie zdravotnej dokumentácie

Poslankyne NR SR za stranu Sloboda a Solidarita Jana Bittó Cigániková a Anna Zemanová predložili do parlamentu legislatívny návrh, ktorým by sa zmenili podmienky vedenia zdravotnej dokumentácie v elektronickej forme, ak je zdravotná dokumentácia vedená mimo elektronickej zdravotnej knižky.

Namiesto kvalifikovaného elektronického podpisu by sa malo umožniť používanie zdokonaleného elektronického podpisu s pripojením kvalifikovanej elektronickej časovej pečiatky. Na tlačovej besede o tom informovala poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková.

„Tento návrh umožní otvoriť dvere digitalizácii,“ povedal na tlačovej besede člen Rady pre záchranu zdravotníctva, lekár Vladimír Dvorový.

Zjednodušenie práce

Podľa neho sa týmto krokom zjednoduší práca zdravotníckych pracovníkov. Upozornil tiež na to, že v elektronických dátach sa dá efektívne vyhľadávať.

„Takáto iniciatíva je veľmi žiaduca,“ povedal. Poslankyňa za SaS Anna Zemanová poukázala na to, že schválenie predloženého návrhu bude mať pozitívny dopad na životné prostredie, keďže sa vďaka tomu ušetrí veľké množstvo papiera.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie