• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Samosprávne kraje sa pripoja k iniciatíve ZMOS-u na dofinancovanie samospráv. Žiadajú pol miliardy aj odpustenie pôžičiek

Samosprávne kraje sa pripoja k iniciatíve ZMOS-u na dofinancovanie samospráv. Žiadajú pol miliardy aj odpustenie pôžičiek

Na tlačovom brífingu o tom informoval predseda SK8 Jozef Viskupič.

7.12.2023 (SITA.sk) - Združenie samosprávnych krajov SK8 víta iniciatívu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) na potrebné polmiliardové dofinancovanie samospráv a pripojí sa k nej. Na štvrtkovom tlačovom brífingu po stretnutí zástupcov vyšších územných celkov vo Vyšnom Kubíne o tom informoval predseda SK8 Jozef Viskupič.

Potrebné je dofinancovanie

Nielen rozpočty krajov, ale aj rozpočty obcí a miest je podľa trnavského župana veľmi náročné zostaviť.

„Ak to majú byť vyrovnané rozpočty, ktoré budú mať aj ambíciu inovácie a rozvoja, potrebujú dofinancovanie a pozornosť vlády," skonštatoval Viskupič.

Dlh z cestnej infraštruktúry

Doplnil, že združenie bude žiadať aj o odpustenie pôžičiek, ktoré v minulých rokoch jednotlivé samosprávne kraje čerpali na odstránenie investičného dlhu na cestnej infraštruktúre.

„Jednotliví ministri v rôznych vládach deklarovali, že táto návratná finančná výpomoc sa v nejakom horizonte stane nenávratnou. Adresujeme túto požiadavku novovzniknutej vláde a ministrovi financií," dodal Viskupič.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie