• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Samit EÚ a Spojených štátov by sa mohol uskutočniť na jeseň, termín sa zhoduje s transatlantickou dohodou o cle

Samit EÚ a Spojených štátov by sa mohol uskutočniť na jeseň, termín sa zhoduje s transatlantickou dohodou o cle

Brusel a Washington úzko spolupracujú od februára minulého roka, keď Rusko spustilo plnohodnotnú inváziu na Ukrajinu.

6.4.2023 (SITA.sk) - Na október je predbežne naplánované stretnutie na vysokej úrovni medzi americkým prezidentom Joeom Bidenom, predsedom Európskej rady Charlesom Michelom a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen. Informuje o tom portál Politico s odvolaním sa na dvoch predstaviteľov Európskej únie (EÚ).

Samit medzi EÚ a Spojenými štátmi

Zatiaľ posledný oficiálny samit medzi EÚ a Spojenými štátmi sa uskutočnil v júni 2021, no Biden sa medzičasom, v marci 2022 zúčastnil na stretnutí lídrov Únie.

Brusel a Washington úzko spolupracujú od februára minulého roka, keď Rusko spustilo plnohodnotnú inváziu na Ukrajinu, a zdá sa, že transatlantické vzťahy sa po búrlivých rokoch vlády bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa vrátili do normálu.

Obe strany sa tiež snažia preklenúť nezhody v súvislosti s americkým zákonom o znížení inflácie, ktorý predpokladá miliardové dotácie na zelené technológie pre severoamerické podniky.

Dosiahnutie transatlantickej dohody

Októbrový termín sa podľa Politica zhoduje s termínom na dosiahnutie transatlantickej dohody v dlhodobom spore v súvislosti s oceľou a hliníkom, ktorý vyplynul z Trumpovho zavedenia ciel na európsky dovoz v roku 2018. Ak sa totiž dovtedy nepodarí dosiahnuť dohodu, mohli by obe strany vzájomne opätovne uvaliť obchodné clá v hodnote miliárd dolárov.

Tento dátum by mal pritom vplyv aj na ďalší samit na vysokej úrovni, keďže Európska komisia trvá na tom, že ďalší samit Čína - EÚ, ktorý bol predtým naplánovaný na jún, sa nemôže konať pred ďalším samitom USA - EÚ.

Hovorca Európskej rady sa k termínu samitu odmietol vyjadriť a hovorca rady Bieleho domu pre národnú bezpečnosť uviedol, že v súčasnosti nemá nič, „čo by mohol potvrdiť alebo oznámiť“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie