• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Salkazanov sa tretíkrát za sebou stal majstrom Európy, Slovensko zásluhou Kardanova bralo aj bronz

Salkazanov sa tretíkrát za sebou stal majstrom Európy, Slovensko zásluhou Kardanova bralo aj bronz

Súboj o bronz vo štvrtok čaká na Zsuzsannu Molnárovú v kategórii do 68 kg.

20.4.2023 (SITA.sk) - Slovenský reprezentant Tajmuraz Salkazanov sa tretíkrát bez prerušenia stal majstrom Európy v zápasení voľným štýlom v kategórii do 74 kg.

Salkazanov ako Profesor

Dvadsaťsedemročný rodák z ruského Severného Osetska na kontinentálnom šampionáte v chorvátskom Záhrebe zvládol aj stredajšie večerné finále, v ktorom zdolal Taliana Franka Chamiza.

Zaujímavosťou je, že rovnakého súpera zdolal v záverečnom súboji o zlato aj vlani. V roku 2021 nad ním zvíťazil na ceste za prvým zlatom z ME hneď v prvom súboji.

"Tajmuraz zápasil ako profesor zápasenia nielen vo finále, ale počas celého turnaja," zhodnotil tréner Erik Cap, cituje ho denník Šport.

Chamizo nemal priestor

"Bol som sústredený na to, že sa môžem stať trojnásobným majstrom Európy a aj vo finále som urobil všetko pre ďalšie zlato. Proti Chamizovi som si veril. Útočil som naňho a zároveň som kontroloval jeho snahu po celý čas. Preto nemal priestor niečo urobiť," poznamenal Salkazanov.

Salkazanov v Chorvátsku obhájil zlato z predchádzajúcich dvoch kontinentálnych šampionátov, vlani uspel v maďarskej Budapešti a v roku 2021 v poľskej Varšave. Okrem toho je tiež trojnásobný medailista z majstrovstiev sveta, v Osle 2021 aj Belehrade 2022 bral striebro a v Astane 2019 bronz.

Slovensko na ME v Záhrebe bralo v stredu aj bronz, získal ho Jermak Kardanov v kategórii do 92 kg.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie