• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Sagan sa v 14. etape Tour de France 2023 vyhol hromadnému pádu, na zemi skončili desiatky cyklistov (video)

Sagan sa v 14. etape Tour de France 2023 vyhol hromadnému pádu, na zemi skončili desiatky cyklistov (video)

V nedeľu je na Tour de France 2023 na programe horská 15.

16.7.2023 (SITA.sk) - Po skončení sobotňajšej 14. etapy na 110. ročníku cyklistických pretekov Tour de France sa hovorilo predovšetkým o hromadnom páde v jej úvode, do ktorého boli zapletené desiatky pretekárov.

Neutralizovaný štart

Medzi nimi však nebol Slovák Peter Sagan, ktorý v dosiaľ najnáročnejšej etape tohtoročnej edície úspešne prišiel do cieľa. Pri stúpaniach sa držal popri šprintéroch a kontroloval si časový limit. Napokon skončil na 141. mieste.

„Hneď na štarte to tam spadlo... Neviem, či po dvoch alebo troch kilometroch. Bola prehánka a cesta bola mokrá. Neviem, či tam nespadlo možno až 50 ľudí. Neutralizovali štart, vypustili to do konca a odtiaľ som už putoval v grupette až do cieľa. Prišiel som v limite, takže je to v poriadku,“ povedal pre RTVS Sagan, ktorý mal v cieli manko 37:57 min na víťazného Carlosa Rodrígueza.

Súboj Vingegaard – Pogačar

Spomenutý Španiel v službách tímu INEOS Grenadiers v závere etapy unikol dvom najväčším ašpirantom na celkové víťazstvo.

Pred Slovincom Tadejom Pogačarom (UAE Team Emirates) a Dánom Jonas Vingegaardom (Jumbo-Visma) triumfoval s náskokom piatich sekúnd. V celkovej klasifikácii vedie minuloročný šampión Vingegaard o desať sekúnd pred Pogačarom. Rodríguez sa posunul na 3. miesto a na lídra stráca 4:43 min.

„Keď som zaostal na poslednom stúpaní, už som nepočítal s tým, že by som sa mohol vrátiť späť. Viem, že mám dobré zjazdy, tak som to chcel využiť. Cieľom dnešného dňa bolo dostať sa bližšie k pódiu. To sa mi podarilo, a víťazstvo je obrovský bonus,“ povedal 22-ročný pretekár z Andalúzie.

V nedeľu je na Tour de France 2023 na programe horská 15. etapa s dĺžkou 179 kilometrov, ktorá povedie z Les Gets les Portes du Soleil do Saint-Gervais Mont-Blanc. V pondelok si pretekári užijú voľný deň.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie