• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

S titulom bývalý premiér to budem mať ťažké, priznáva Ódor. Čo budú robiť po voľbách ministri?

S titulom bývalý premiér to budem mať ťažké, priznáva Ódor. Čo budú robiť po voľbách ministri?

Predseda vlády SR Ľudovít Ódor (uprostred vpredu) počas spoločnej fotografie predsedu vlády s členmi vlády na schodisku pred novou budovou Úradu vlády SR

Slovensko má prvýkrát v histórii úradnícku vládu, ktorú vymenovala 15. mája prezidentka SR Zuzana Čaputová. Ich obdobie sa však čoskoro skončí a TV Joj na svojom webe Noviny.sk zisťovala, čo plánujú robiť ministri a premiér Ľudovít Ódor.

Ten s úsmevom priznal, že to bude mať na slovenskom trhu práce s titulom „bývalý premiér“ zrejme veľmi ťažké. „Ja by som to asi zobral ešte raz, keby bolo treba,“ uviedol súčasný predseda vlády SR.

Na problémy bol pripravený

Počas štyri a pol mesiaca zažil pekné aj nepríjemné momenty, často bol na paškále politikov a dokonca po odchode ministra vnútra Šimka sa ocitol na dvoch stoličkách naraz. Na ťažkosti však bol podľa svojich slov pripravený.

„Nebolo to tak, že som čakal, že tu budem sedieť na Úrade vlády a budem sa pozerať von z okna, že ako krásne svieti slnko. Vedel som, že tu je množstvo problémov,“ ozrejmil Ódor.

Niektorí ministri majú jasno

Niektorí jeho kolegovia už majú jasno, čo budú robiť, keď skončia na ministerstve.


„Dúfam, že mi vyjde aspoň na krátku dovolenku, ale vrátim sa a budem pokračovať v štátnej správe. Nie na ministerstve obrany, ale na ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí,“ povedal o svojich plánoch minister obrany SR Martin Sklenár a dodal, že zatiaľ politika nie je preňho.


„V momente, keď odovzdám mandát ministra hospodárstva, tak sa vrátim naspäť na pozíciu generálneho riaditeľa SEPS,“ prezradil Peter Dovhun, minister hospodárstva SR.


Na druhej strane Ódor takúto istotu nemá. „Je to taká dvojsečná zbraň, lebo ľudia potom povedia – premiér, to nemôže byť nejaký zamestnanec. Zas takých vysokých pozícií nie je veľa,“ vysvetlil súčasný premiér.

Ódor dáva šancu novej koalícii

Je tu ešte jedna alternatíva, a to taká, že z predčasných parlamentných volieb nevzíde nová koalícia. So všetkými scenármi ráta aj Ódor. Prikláňa sa však k tomu, že sa podarí poskladať novú vládu.


„Dávam tomu väčšiu šancu, že to bude v októbri poskladané a zatiaľ tú možnosť mám iba tak vzadu v hlave, ale vždy treba rátať so všetkými scenármi,“ doplnil Ódor. V tom prípade by sa mu obdobie totiž natiahlo o pár mesiacov, o čom zatiaľ iba vtipkuje.


„Toto majú zákaz ľudia, ktorí sú v mojom tíme, hovoriť o tom, že budeme niečo robiť po 1. novembri,“ povedal na záver Ódor.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie