• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Rusko začne vyhosťovať nemeckých diplomatov aj učiteľov, podľa Nemecka je krok jednostranný a neopodstatnený

Rusko začne vyhosťovať nemeckých diplomatov aj učiteľov, podľa Nemecka je krok jednostranný a neopodstatnený

Krok Moskvy je reakciou na redukciu prítomnosti ruských spravodajských služieb v Nemecku skôr počas roka.

27.5.2023 (SITA.sk) - Rusko na budúci mesiac začne vyhosťovať nemeckých diplomatov, učiteľov a zamestnancov nemeckých kultúrnych inštitúcií.

Nemecko skritizovalo krok Ruska

V sobotu to uviedlo nemecké ministerstvo zahraničia, ktoré krok ostro skritizovalo ako „jednostranný, neopodstatnený a nepochopiteľný“.

„Ruské ministerstvo zahraničia v apríli zverejnilo rozhodnutie zaviesť obmedzenie počtu zamestnancov na našich zahraničných misiách a v nemeckých sprostredkovateľských organizáciách v Rusku,“ vysvetlil hovorca nemeckého rezortu pod podmienkou anonymity.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vypovedanie povedie k „veľkému obmedzeniu vo všetkých oblastiach našej prítomnosti v Rusku,“ dodal.

Rovnováha v praxi

Noviny Süddeutsche Zeitung informovali, že vypovedanie z Ruska sa dotkne niekoľko stoviek nemeckých štátnych zamestnancov.

Postihne napríklad aj učiteľov a zamestnancov Goetheho inštitútu, ktorého cieľom je podporovať nemeckú kultúru a jazyk v zahraničí.

Nemecko neoznámilo žiadnu konkrétnu reakciu na vyhostenia, ktoré sa zrejme začnú už na budúci týždeň. Ministerstvo zahraničia však uviedlo, že „pokiaľ ide o hornú hranicu ruskej prítomnosti v Nemecku, nemecká vláda zabezpečí, aby aj v praxi existovala skutočná rovnováha“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie