• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Rusko údajne plánuje v januári nariadiť mobilizáciu pre pol milióna brancov, podľa rozviedky už koluje návrh dekrétu

Rusko údajne plánuje v januári nariadiť mobilizáciu pre pol milióna brancov, podľa rozviedky už koluje návrh dekrétu

Kyjev upozorňuje na možnú ruskú mobilizáciu už dlhšie.

7.1.2023 (Webnoviny.sk) - Rusko plánuje spustiť novú vlnu mobilizácie brancov do vojny na Ukrajine 15. januára. V sobotu to povedal hovorca ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Andrej Černiak, na ktorého sa odvoláva spravodajský portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa rozviedky už koluje návrh dekrétu o mobilizácii. Rusko podľa Černiaka plánuje v januári nariadiť mobilizáciu až pre 500-tisíc brancov.

Kyjev varoval Rusov ešte v decembri

Predstaviteľ ukrajinských spravodajských služieb Vadym Skibickyj už skôr povedal, že brancov pravdepodobne pošlú na frontové línie na východe a juhu Ukrajiny a budú súčasťou obnovených ruských ofenzív na jar a v lete.

Kyjev upozorňuje na možnú ruskú mobilizáciu už dlhšie. Minister obrany Oleksij Reznikov v príhovore 30. decembra varoval Rusov, že Kremeľ pripravuje novú vlnu mobilizácie a do týždňa plánuje zatvoriť hranice.

Putin plánovanie ďalšej mobilizácie poprel

Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov koncom decembra zas v rozhovore pre BBC uviedol, že Rusko plánuje novú vlnu mobilizácie so začiatkom 5. januára, lebo nemá dostatok mužov.

V septembri ruský prezident oznámil „čiastočnú mobilizáciu“ 300-tisíc brancov a koncom októbra ju vyhlásili za ukončenú. V decembri Putin poprel, že by plánovali ďalšiu mobilizáciu, sú však správy, že mobilizácia sa nikdy neskončila a je utajená.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie