• Dnes je: Piatok 01. decembra 2023 meniny má Edmund

Rusko opäť používa hlad ako zbraň, upozornil minister Káčer počas spomienky na obete hladomoru na Ukrajine

Rusko opäť používa hlad ako zbraň, upozornil minister Káčer počas spomienky na obete hladomoru na Ukrajine

Stalinská politika medzi rokmi 1932 až 1933 si na Ukrajine vyžiadala milióny obetí.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Hoci utrpenie počas hladomoru bolo nesmierne, nedokázalo zlomiť ducha ukrajinského národa. Uviedol minister zahraničných vecí SR Rastislav Káčer pri sobotňajšej spomienke na milióny obetí hladomoru, ktoré si predovšetkým na Ukrajine vyžiadala stalinská politika medzi rokmi 1932 až 1933.

Ukrajinci ukazujú odvahu

„Podobnú odvahu Ukrajincov vidíme aj dnes, napriek tomu, že čelia vojenskej agresii, deportáciám a ničeniu ich majetku," povedal Káčer.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako v tlačovej správe informuje rezort zahraničných vecí, podľa šéfa slovenskej diplomacie sa Rusko nedokázalo vyrovnať s minulosťou sovietskej diktatúry a opäť používa hlad ako zbraň.

Dodal, že opäť ide o nevinných ľudí, ktorí sú ohrození nedostatkom potravín, a to predovšetkým na blízkom východe či v Afrike.

„Civilizovaný svet takéto konanie odsudzuje. Je dôležité vyvinúť maximálne úsilie, aby sa zabránilo podobným tragédiám," zdôraznil Káčer.

Odhady počtu obetí sa rôznia

Taktiež pripomenul úlohu svetového spoločenstva pri sprostredkovaní tzv. obilnej dohody, ktorá umožnila vývoz potravín z ukrajinských prístavov, či rolu Európskej únie pri spustení koridorov solidarity, ktoré vedú aj cez Slovensko.

„Komunistický režim spôsobil smrť niekoľkých miliónov Ukrajincov, väčšinou roľníkov a ich rodín, ktorí odporovali násilnej kolektivizácii poľnohospodárstva. Odhady počtu obetí sa rôznia, zväčša sa pohybujú od tri a pol do desiatich miliónov," dodal Káčer.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie