• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Rusko opäť používa hlad ako zbraň, upozornil minister Káčer počas spomienky na obete hladomoru na Ukrajine

Rusko opäť používa hlad ako zbraň, upozornil minister Káčer počas spomienky na obete hladomoru na Ukrajine

Stalinská politika medzi rokmi 1932 až 1933 si na Ukrajine vyžiadala milióny obetí.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Hoci utrpenie počas hladomoru bolo nesmierne, nedokázalo zlomiť ducha ukrajinského národa. Uviedol minister zahraničných vecí SR Rastislav Káčer pri sobotňajšej spomienke na milióny obetí hladomoru, ktoré si predovšetkým na Ukrajine vyžiadala stalinská politika medzi rokmi 1932 až 1933.

Ukrajinci ukazujú odvahu

„Podobnú odvahu Ukrajincov vidíme aj dnes, napriek tomu, že čelia vojenskej agresii, deportáciám a ničeniu ich majetku," povedal Káčer.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako v tlačovej správe informuje rezort zahraničných vecí, podľa šéfa slovenskej diplomacie sa Rusko nedokázalo vyrovnať s minulosťou sovietskej diktatúry a opäť používa hlad ako zbraň.

Dodal, že opäť ide o nevinných ľudí, ktorí sú ohrození nedostatkom potravín, a to predovšetkým na blízkom východe či v Afrike.

„Civilizovaný svet takéto konanie odsudzuje. Je dôležité vyvinúť maximálne úsilie, aby sa zabránilo podobným tragédiám," zdôraznil Káčer.

Odhady počtu obetí sa rôznia

Taktiež pripomenul úlohu svetového spoločenstva pri sprostredkovaní tzv. obilnej dohody, ktorá umožnila vývoz potravín z ukrajinských prístavov, či rolu Európskej únie pri spustení koridorov solidarity, ktoré vedú aj cez Slovensko.

„Komunistický režim spôsobil smrť niekoľkých miliónov Ukrajincov, väčšinou roľníkov a ich rodín, ktorí odporovali násilnej kolektivizácii poľnohospodárstva. Odhady počtu obetí sa rôznia, zväčša sa pohybujú od tri a pol do desiatich miliónov," dodal Káčer.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie