• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ruská prokuratúra podala žalobu na Andreja Melničenka, oligarchu a kritika invázie na Ukrajinu

Ruská prokuratúra podala žalobu na Andreja Melničenka, oligarchu a kritika invázie na Ukrajinu

Generálna prokuratúra požiadala o zaistenie všetkých akcií a majetku Melničenkovej spoločnosti.

21.8.2023 (SITA.sk) - Ruská generálna prokuratúra podala žalobu na jedného z najbohatších ruských oligarchov a kritika invázie na Ukrajinu Andreja Melničenka. Žaloba, o ktorej píše na svojej webstránke Sverdlovský okresný súd v Krasnojarsku, sa zameriava na podnikateľa a jeho dve spoločnosti. Predbežné pojednávanie je naplánované na 7. septembra, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruské médiá citovali dokumenty zverejnené na kanáli SovetBezRynka na platforme Telegram, podľa ktorých chce štát prevziať vlastníctvo energetickej spoločnosti Sibeco, ktorú Melničenko kúpil pred piatimi rokmi.

Generálna prokuratúra požiadala o zaistenie všetkých akcií a majetku spoločnosti Sibeco v prospech štátu, pričom podľa dokumentov bola pôvodná dohoda skorumpovaná. CNN upozorňuje, že nedokázala overiť pravosť daných dokumentov a obrátila sa na oligarchových zástupcov.

Melničenko, ktorý je zakladateľom výrobcu hnojív EuroChem či producenta uhlia SUEK, sídli v Spojených arabských emirátoch. Je na sankčnom zozname Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov.

Únijné sankcie uvádzajú, že Melničenko bol na stretnutí s ruským vodcom Vladimirom Putinom v prvý deň invázie, čo ukazuje, že je členom jeho úzkeho okruhu ľudí. Neskôr však podnikateľ vojnu skritizoval.

Putin kritizuje ruských podnikateľov, ktorí sa presťahovali do zámoria, a žiada repatriáciu majetku spoločností s ruskými prevádzkami. EuroChem, jeden z Melničenkových podnikov, je registrovaný vo Švajčiarsku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie