• Dnes je: Piatok 23. februára 2024 meniny má Roman(a)

Ruská pravoslávna cirkev vyzvala Pugačovovú, aby sa ospravedlnila za kritiku vojny na Ukrajine

Ruská pravoslávna cirkev vyzvala Pugačovovú, aby sa ospravedlnila za kritiku vojny na Ukrajine

Slávna speváčka vyhlásila, že ruskí vojaci umierajú za „iluzórne ciele“.

3.11.2023 (SITA.sk) - Ruská pravoslávna cirkev v piatok vyzvala legendárnu ruskú speváčku Allu Pugačovovú, ktorá sa tento týždeň vrátila domov, aby sa ospravedlnila za kritiku ruskej vojny na Ukrajine.

Iluzórne ciele

Pugačovová, desaťročia nesmierne populárna v Rusku a iných častiach bývalého Sovietskeho zväzu, odišla z krajiny do Izraela spolu so svojím manželom niekoľko týždňov po tom, ako Rusko vo februári minulého roka vyslalo vojská na Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V septembri tohto roka pritiahla pozornosť priaznivcov aj odporcov konfliktu vyhlásením, že ruskí vojaci umierajú za „iluzórne ciele“ a že krajina sa stala „vyvrheľom“. Provokatívne tiež navrhla, aby ju úrady označili za „zahraničného agenta“. Toto označenie už predtým dostal jej manžel Maxim Galkin, ruský herec a komik.

Peskov jej bozkával ruku

Hoci Rusko po rozpútaní vojny na Ukrajine prijalo zákon, podľa ktorého sa za hanobenie ozbrojených síl ukladá väzenie alebo pokuta, Pugačovová nebola obvinená. Do Ruska sa vrátila v máji, aby sa zúčastnila na pohrebe módneho návrhára Valentina Judaskina, kde jej hovorca Kremľa Dmitrij Peskov bozkával ruku. Neskôr krajinu opustila, ale tento týždeň sa znova vrátila.

Hovorca ruskej pravoslávnej cirkvi Vachtang Kipšidze vyhlásil, že Rusi, ktorých „odchod z krajiny sprevádzali urážky ruského ľudu alebo kontroverzné vyhlásenia, by sa mali ospravedlniť“. Ruská pravoslávna cirkev je pevným zástancom ruskej invázie na Ukrajinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie