• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Ruská armáda porušila všetky konvencie, pokračuje v používaní chemických projektilov 

Ruská armáda porušila všetky konvencie, pokračuje v používaní chemických projektilov 

Projektily dopadli v blízkosti obce Novodanylivka.

7.8.2023 (SITA.sk) - Ruská armáda v Záporožskej oblasti použila projektily pre raketomety s obsahom chemickej látky. Napísal to na komunikačnej platforme Telegram veliteľ ukrajinského tavrijského operatívneho strategického zoskupenia síl Oleksandr Tarnavskyj. Informuje to tom web Ukrajinská pravda.

„Rusi pokračujú v používaní chemických projektilov, čim porušujú všetky konvencie. V nedeľu podnikli dva delostrelecké útoky raketometmi v blízkosti obce Novodanylivka, pričom použili projektily s chemickou látkou, pravdepodobne chlórpikrínom. Tento útok si nevyžiadal nijaké obete," konštatoval v pondelok Tarnavskyj.

Chlórpikrín je bezfarebná kvapalina, ktorá má slabšie účinky ako fosgén a difosgén, spôsobuje však zvracanie a silné slzenie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie