• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Rusi zintenzívňujú útoky v Charkovskej oblasti, ich cieľom je pomsta za minuloročnú stratu

Rusi zintenzívňujú útoky v Charkovskej oblasti, ich cieľom je pomsta za minuloročnú stratu

Sily Kremľa tvrdo útočia na mesto Kupiansk, ktoré je dôležitým logistickým centrom v Charkovskej oblasti.

10.8.2023 (SITA.sk) - Rusko zintenzívňuje útoky v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny, keďže sa snaží naspäť získať územie, ktoré stratilo počas ukrajinskej ohromujúcej protiofenzívy vlani na jeseň.

Pomsta minuloročnej straty

Za situácie, keď Ukrajina tlačí na južnom fronte, kde Kyjev oslobodzuje obce a ničí ruskú logistiku, sily Kremľa tvrdo útočia na mesto Kupiansk, ktoré je dôležitým logistickým centrom v Charkovskej oblasti. Informuje o tom web Politico.

Rusi sa snažia opäť získať Charkovskú oblasť, aby sa pomstili za jej minuloročnú stratu," povedal pre Politico hovorca východného velenia Ozbrojených síl Ukrajiny Serhij Čerevatyj.

Skúsený ukrajinský generál

Ale my sme pripravení, poznáme ich plány, vybudovali sme silnú obrannú líniu. Okrem toho tu Rusi budú čeliť armáde pod velením jedného z najskúsenejších ukrajinských generálov - Syrského," dodal hovorca. Veliteľ ukrajinských pozemných síl generálplukovník Oleksandr Syrskyj stál za vlaňajším rýchlym ukrajinským úspechom v Charkovskej oblasti.

Za posledných 24 hodín Rusko na severovýchodnom fronte podniklo 16 leteckých úderov a ukrajinské pozície bombardovalo 559-krát, povedal Čerevatyj. „Ruské útoky doteraz nedosiahli v Charkovskej oblasti nijaké úspechy," konštatoval jej gubernátor Oleh Synjehubov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie