• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Rusi útočili dronmi na prístavy v Odeskej oblasti, ohrozujú tak potravinovú bezpečnosť v rozvojových krajinách

Rusi útočili dronmi na prístavy v Odeskej oblasti, ohrozujú tak potravinovú bezpečnosť v rozvojových krajinách

Ukrajinské operačné velenie na juhu uviedlo, že Rusko zasiahlo územie, kde leží jeden z prístavov, a zničilo hangáre s obilím a poľnohospodárskymi strojmi.

16.8.2023 (SITA.sk) - Ruské sily spustili v noci na stredu útok dronmi na prístavnú infraštruktúru na rieke Dunaj v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny. Poškodili pritom sklady a sýpky, uviedol v stredu ukrajinský predstaviteľ. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zničené hangáre s obilím

Gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper na komunikačnej platforme Telegram napísal, že „hlavným cieľom bola prístavná a obilná infraštruktúra na juhu oblasti“, na Dunaji. Zatiaľ podľa neho nehlásia žiadne obete.

Ukrajinské vzdušné sily v stredu oznámili, že nad Odesou a susednou Mykolajivskou oblasťou zničili 13 dronov Šáhid.

Hrozba pre potravinovú bezpečnosť

CNN pripomína, že malé prístavy na Dunaji sa stali životne dôležitými pre ukrajinský vývoz obilia po tom, ako Rusi minulý mesiac jednostranne odstúpili od čiernomorskej obilnej dohody.

Ruské sily sa podľa ukrajinských predstaviteľov teraz zámerne zameriavajú na prístavnú infraštruktúru na rieke v rámci úsilia o zablokovanie vývozu, čo predstavuje hrozbu pre potravinovú bezpečnosť v rozvojových krajinách, ktoré sa spoliehajú na ukrajinské obilie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie