• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Rusi stupňujú útoky na východnom fronte a snažia sa obkľúčiť Avdijivku, podľa Maľarovej sú zúfalí

Rusi stupňujú útoky na východnom fronte a snažia sa obkľúčiť Avdijivku, podľa Maľarovej sú zúfalí

Počas ostatného týždňa sa východný front stal „epicentrom nepriateľských akcií“.

7.8.2023 (SITA.sk) - Ruské sily zvyšujú svoje útočné úsilie na východe Ukrajiny. Ako referuje web Kyiv Independent s odvolaním sa na námestníčku ministra obrany Hannu Maľarovú, počas ostatného týždňa sa východný front stal „epicentrom nepriateľských akcií“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Maľarovej sa Rusi „zúfalo snažia obkľúčiť Avdijivku v Doneckej oblasti a pokúšajú sa získať späť pozície v okolí Kupianska v Charkivskej oblasti, o ktoré prišli minulú jeseň počas prekvapivej ukrajinskej protiofenzívy.

Maľarová podotkla, že len za minulý týždeň minulo Rusko na východe „takmer pol milióna nábojov“ a deväťtisíc kusov delostreleckej munície.

Rusko od polovice júla sústreďuje svoje sily v okolí Kupianska. Hovorca ukrajinských ozbrojených síl Serhij Čerevatyj 17. júla povedal, že Rusko sústreďuje „viac ako 100-tisíc osôb, viac ako 900 tankov, viac ako 555 delostreleckých systémov a 370 salvových raketometov“ v smere na Lymaň a Kupiansk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k téme: Avdijivka, Kupiansk, Lymaň, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Rusi stupňujú útoky na východnom fronte a snažia sa obkľúčiť Avdijivku, podľa Maľarovej sú zúfalí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie