• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Rozhodnutie poslať Ukrajine kazetovú muníciu je činom zúfalstva, tvrdí Moskva

Rozhodnutie poslať Ukrajine kazetovú muníciu je činom zúfalstva, tvrdí Moskva

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová vyhlásila, že to neovplyvní priebeh „špeciálnej vojenskej operácie".

9.7.2023 (SITA.sk) - Rozhodnutie americkej administratívy poskytnúť Kyjevu kazetovú muníciu je podľa Ruska znamením zlyhania ukrajinskej protiofenzívy.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová vyhlásila, že transfer munície je „činom zúfalstva“ a neovplyvní to priebeh „špeciálnej vojenskej operácie“, ktorou Moskva označuje vojnu na Ukrajine. Rozhodnutie Washingtonu je tiež podľa nej zamerané na „maximálne predĺženie konfliktu“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Vláda amerického prezidenta Joea Bidena poskytne kazetovú muníciu v rámci nového balíka vojenskej pomoci. Prezident sa v televízii CNN vyjadril, že poskytnutie kontroverznej a mnohými krajinami zakázanej munície bolo „náročné rozhodnutie“, ale presvedčilo ho to, že Kyjev potrebuje muníciu pre svoju protiofenzívu voči Rusku.

Niektorí predstavitelia Pentagonu uznali, že jedným z dôvodov za rozhodnutím je pomalší vývoj protiofenzívy. Krok Washingtonu sa však stretol s kritikou niektorých spojencov, okrem iných Spojeného kráľovstva, Kanady či Nemecka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie