• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Rozhodnutie Medzinárodného súdneho dvora na postupe Izraela v Rafahu nič nezmení, naznačil minister Gantz

Rozhodnutie Medzinárodného súdneho dvora na postupe Izraela v Rafahu nič nezmení, naznačil minister Gantz

Medzinárodný súdny dvor nemá políciu, ktorá by vymáhala jeho nariadenia, a tak je veľmi pravdepodobné, že Izrael sa ním riadiť nebude.

24.5.2024 (SITA.sk) - Minister izraelského vojnového kabinetu Benny Gantz naznačil, že izraelská armáda napriek rozhodnutiu Medzinárodného súdneho dvora (ICJ) nezmení svoju kampaň v meste Rafah na juhu Pásma Gazy.

Súdny dvor v piatok nariadil Izraelu, aby prestal s ofenzívou v meste, a Gantz je zatiaľ najvyššie postavený predstaviteľ krajiny, ktorý na nariadenie reagoval.

Posledná bašta Hamasu

Izrael sa podľa Ganca vydal na „spravodlivú a nevyhnutnú kampaň po brutálnej masakre jeho občanov“, a to zahŕňa aj vyslanie vojakov do Rafahu. Mesto na hranici Pásma Gazy a Egypta je podľa Izraela posledná bašta militantného hnutia Hamas, proti ktorému vedie Izrael vojnu.

„Budeme pokračovať v operáciách v súlade s medzinárodným právom, kdekoľvek budeme pôsobiť, pričom budeme v najlepšom možnom rozsahu chrániť civilné obyvateľstvo. Nie pre ICJ, ale pre to, kto sme a hodnoty, ktoré zastávame,“ vyjadril sa Gantz.

Mali by otvoriť aj hraničný priechod

Izrael by mal podľa ICJ tiež otvoriť hraničný priechod v Rafahu. Súdny dvor však nevyzval na prímerie v celom Pásme Gazy, ako ho o to žiadala Juhoafrická republika.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie