• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Roth Neveďalová: Rozširovanie EÚ je dôležité, pomáha aj s jej obohacovaním

Roth Neveďalová: Rozširovanie EÚ je dôležité, pomáha aj s jej obohacovaním

Europoslankyňa ale zdôraznila potrebu splniť podmienky členstva v Únii, dodala, že sú nastavené pre všetkých rovnako, a ktokoľvek ich splní má právo ašpirovať na členstvo.

25.5.2024 (SITA.sk) - Rozširovanie je dôležité, pomáha aj s jej obohacovaním, myslí si kandidátka vo voľbách do Európskeho parlamentu a súčasná europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD). Dodala, že v súčasnosti je deväť krajín, o ktorých sa hovorí, že by mohli rozšíriť Európsku úniu.

Nové spôsoby členstva

Ja z týchto 9 krajín by som si vybrala práve krajiny Balkánu, ako je napríklad Srbsko, Macedónsko, Čierna hora, ktoré podľa mňa sú najbližšie k tomu členstvu v EÚ. Aj SR dlhodobo zastáva takú pozíciu, že sa snaží podporovať tieto krajiny, ktoré sa potenciálne chcú stať členom EÚ," vraví.

Zdôraznila ale potrebu splniť podmienky členstva v Únii, dodala, že sú nastavené pre všetkých rovnako, a ktokoľvek ich splní má právo ašpirovať na členstvo. Pri otázke vstupu Ukrajiny do EÚ vníma Roth Neveďalová ako problematické to, že EÚ začína „vymýšľať nejaké nové spôsoby členstva", aby sa tomuto štátu uľahčil vstup do Únie.

Legálna migrácia je potrebná

Považujem to za nefér. My sa budeme snažiť podporiť Ukrajinu, to sme sľúbili, aj táto vláda sľúbila, že to podporí, ak bude treba nejaké rokovania, alebo vyjednávačov, alebo ľudí, ktorí budú pomáhať s prechodom, ale Ukrajina musí splniť podmienky tak, ako všetci ostatní," zdôraznila.

Dôraz kládla aj na rovnaké podmienky pre všetkých a na to, aby bol proces spravodlivý pre každého. V otázke migrácie vyjadrila Roth Neveďalová názor, že legálna migrácia je potrebná, a to aj kvôli trhu práce. Poukázala pritom, že napríklad na Slovensku sú tisíce neobsadených pracovných miest.

Dobrý nástroj rozvojovej pomoci

Čiže my potrebujeme tých ľudí, ktorí sú schopní pracovať, chcú prísť a pracovať na území EÚ, ale chceme si ich vybrať. Nechceme ľudí, ktorí sem prídu, majú pochybný pôvod, o ktorých nič nevieme a môžu byť naozaj odhocikadiaľ," vraví europoslankyňa. Zdôraznila i potrebu regulácie nelegálnej migrácie a poukázala na potrebu spolupráce s tretími krajinami.

Máme veľmi dobrý nástroj rozvojovej pomoci. My sme najväčší donor na svete ako EÚ, podporujeme projekty v rôznych častiach sveta," vysvetlila Roth Neveďalová. Prevenciu konfliktov a problémov, ktoré vedú k migrácii vníma práve v rôznych projektoch a v podpore demokracie a ľudských práv.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie