• Dnes je: Nedeľa 01. augusta 2021 meniny má Božidara

Remišová: Maďari by nemali určovať, ktorý z diplomatov sa smie či nesmie zúčastniť na stretnutí

Remišová: Maďari by nemali určovať, ktorý z diplomatov sa smie či nesmie zúčastniť na stretnutí

Remišová ocenila, že doteraz bola úroveň slovensko-maďarských vzťahov dobrá.

14.4.2021 (Webnoviny.sk) - Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za Ľudí) vníma ako neštandardné, ak vysoký či najvyšší predstaviteľ susedného štátu určuje, kto sa má zúčastniť na stretnutí a kto nie. Uviedla to pred stredajším rokovaním vlády s tým, že Slovensko je hrdý a zvrchovaný štát.

Pravidlá treba dodržiavať

Dodala, že ak by jej niekto takéto podmienky kládol, tak sa „slušne poďakuje a na návštevu nepôjde“. Zároveň podotkla, že pravidlá je potrebné dodržiavať a Slovensko má výborný diplomatický zbor.

Remišová ocenila, že doteraz bola úroveň slovensko-maďarských vzťahov, na rozdiel od predchádzajúceho obdobia, dobrá. Doplnila však, že to neznamená, že maďarská strana bude určovať, ktorý z diplomatov sa smie alebo nesmie zúčastňovať na stretnutí.

Maďarsko nám pomôže

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) v piatok 9. apríla rokoval v Budapešti s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm a premiérom Maďarska Viktorom Orbánom o ruskej vakcíne proti ochoreniu COVID-19 Sputnik V. Szijjártó na tlačovej besede po rokovaní s Matovičom vyhlásil, že na základe žiadosti Slovenska pomôže Maďarsko pri testovaní tejto vakcíny.


Na rokovaní sa zúčastnil aj koaličný poslanec Národnej rady SR György Gyimesi (OĽaNO), podľa ktorého bola „neúčasť zástupcu slovenského veľvyslanectva na piatkovom rokovaní Matoviča v Budapešti predpokladom úspechu rokovaní s maďarskou stranou“.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie