• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Recep Tayyip Erdogan zložil prezidentskú prísahu v období celého radu domácich ťažkostí

Recep Tayyip Erdogan zložil prezidentskú prísahu v období celého radu domácich ťažkostí

Recep Tayyip Erdo.

3.6.2023 (SITA.sk) - Dlhodobý turecký líder Recep Tayyip Erdo?an v sobotu zložil prezidentskú prísahu a ujal sa tretieho funkčného obdobia na poste hlavy štátu. Šesťdesiatdeväťročný Erdogan obhájil nové päťročné obdobie na pozícii prezidenta v druhom kole volieb hlavy štátu, ktoré sa konalo minulý týždeň.

Prísahu Erdo?an zložil v období celého radu domácich ťažkostí. Patria k ním ekonomické problémy, tlak na repatriáciu miliónov sýrskych utečencov a nutnosť obnovy po ničivom zemetrasení z februára, ktoré zabilo 50-tisíc ľudí a so zemou zrovnalo celé mestá na juhu krajiny.

Turecko okrem toho zápasí s krízou životných nákladov, ktorú spôsobuje inflácia. Medziročný rast spotrebiteľských cien v krajine kulminoval v októbri na enormnej úrovni 85 percent. Do mája sa medziročné tempo rastu cien spomalilo na 44 percent. Turecká mena však od začiatku roka oproti doláru stratila viac ako desať percent svojej hodnoty.

Erdo?an, ktorý pred prvým zvolením sa prezidenta krajiny bol predsedom vlády, je najdlhšie slúžiacim tureckým lídrom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie