• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Ramsay robil zmeny v nominácii, piati hráči končia a pribudli medailisti z českej extraligy aj zámorská posila

Ramsay robil zmeny v nominácii, piati hráči končia a pribudli medailisti z českej extraligy aj zámorská posila

Počas nasledujúceho týždňa Slováci absolvujú záverečné dve stretnutia pred MS, ich súpermi budú Rakúšania.

2.5.2023 (SITA.sk) - Do kádra slovenskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige pribudnú aj útočník Oliver Okuliar s brankárom Dominikom Riečickým.

Realizačný tím pod vedením kanadského trénera Craiga Ramsaya zároveň vyradil piatich hráčov - brankárov Mateja Tomeka so Šimonom Latkóczym, obrancu Adama Jánošíka a útočníkov Martina Faška-Rudáša s Jozefom Balážom. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Vedia, čo od nich očakávať

Na utorňajšom zraze budú k dispozícii aj útočníci Miloš Kelemen s Liborom Hudáčkom a obrancovia Patrik Koch s Máriom Grmanom.

"Dobre vieme, čo môžeme očakávať od hráčov z českej extraligy. Koch, Rosadič a Grman sú skúsení borci, Okuliar sa v Hradci Králové stal lídrom tímu a bol jeden z najlepších hráčov v play-off. Rosandiča aj Hudáčka poznáme veľmi dobre. Veríme, že každý z prichádzajúcich hráčov zvýši konkurenciu v mužstve pred tvorbou záverečnej nominácie,“ uviedol jeden z asistentov reprezentačného trénera Peter Frühauf.

V bráne nastali väčšie zmeny

Väčšie zmeny nastali v bránkovisku. K Stanislavovi Škorvánkovi a Samuelovi Hlavajovi pribudne úradujúci slovenský majster Riečický z HC Košice.

"Rozhodnutie nebolo ľahké, zavážili rôzne faktory. Šimon preukázal potrebné kvality a vidíme v ňom potenciál do budúcna. S Matejom sme počítali do určitej pozície, ale jeho výkony po zranení a výpadku neboli také, ako by sme si želali, čo uznal aj on sám," povedal o odchode Latkóczyho s Tomekom tréner brankárov Peter Kosa.

Vo štvrtok sa s nimi stretnú v Kapfenbergu a generálka na svetový šampionát bude v sobotu 6. mája v Trenčíne.

Aktuálny káder slovenskej reprezentácie hokejistov pred prípravnými zápasmi proti Rakúsku:

Brankári: Samuel Hlavaj, Dominik Riečický, Stanislav Škorvánek


Obrancovia: Michal Beňo, František Gajdoš, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič


Útočníci: Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Adrián Holešinský, Marek Hrivík, Andrej Kudrna, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Richard Pánik, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši, Martin Chromiak, Maroš Jedlička, Libor Hudáček, Oliver Okuliar, Miloš Kelemen

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie