• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Rakúska exministerka Kneisslová kurz eura nerieši, plat v Rusku dostáva v rubľoch

Rakúska exministerka Kneisslová kurz eura nerieši, plat v Rusku dostáva v rubľoch

Dôvodom tejto otázky novinárov bolo, že v auguste sa kurz eura voči ruskej mene dostal najvyššie od vlaňajšej jesene.

17.8.2023 (SITA.sk) - Bývalú rakúsku ministerku zahraničných vecí Karin Kneisslovú, ktorá je teraz profesorkou na ekonomickej fakulte Petrohradskej štátnej univerzity, kurz eura nezaujíma, pretože výplatu dostáva v rubľoch.

Komplikácie s občianstvom

„Od Petrohradskej štátnej univerzity dostávam plat v rubľoch. Týka sa ma to v menšom rozsahu, pretože už nemám žiadny vzťah k Európskej únii,“ povedala Kneisslová o kurze eura. Informuje o tom portál rbc.ru.

Rakúska exministerka zahraničia však nemieni prijať ruské občianstvo, povedala pre Tass. Za nezmysel pritom označila návrhy na to, aby jej odňali rakúske občianstvo pre jej prejavy v Rusku, konštatuje Ria Novosti. Zároveň spresnila, že má len jedno občianstvo a nežiadala o druhé.

V Rusku sa jej páči

Kneisslová bola šéfkou rakúskej diplomacie v rokoch 2017 až 2019 za vlády kancelára Sebastiana Kurza. Začiatkom minulého roka pre The Washington Post povedala, že z Rakúska odišla pre vyhrážky.

Na jeseň na Východnom ekonomickom fóre vo Vladivostoku rakúska exministerka uviedla, že odcestovala do Libanonu a nie do Ruska, pretože lepšie pozná Libanon a hovorí po arabsky. Začiatkom augusta navštívila ruskú Riazanskú oblasť. Známe sa to stalo, keď sa objavila na miestnej slávnosti. „Páči sa mi tunajší život ... Nepotrebujem Maldivy alebo Seychely. Tu je lepšie,“ povedala vtedy Kneisslová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie