• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Putin tvrdí, že Wagnerova skupina neexistuje, v Rusku vraj nemajú zákon pre súkromné vojenské organizácie

Putin tvrdí, že Wagnerova skupina neexistuje, v Rusku vraj nemajú zákon pre súkromné vojenské organizácie

Vladimir Putin diskutoval na podujatí s 35 veliteľmi žoldnierskej Wagnerovej skupiny.

14.7.2023 (SITA.sk) - Ruský vodca Vladimir Putin sa vo štvrtok prvý raz verejne vyjadril k tomu, o čom v Kremli diskutoval na podujatí s 35 veliteľmi žoldnierskej Wagnerovej skupiny, vrátane ich šéfa Jevgenija Prigožina. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Neexistujúca skupina

„Na stretnutí som na jednej strane zhodnotil, čo urobili na bojisku (na Ukrajine), a na druhej strane, čo urobili počas udalostí z 24. júna. Po tretie, som im ukázal možné varianty ich ďalšej služby vrátane využitia ich bojových skúseností. To bolo všetko,“ opísal šéf Kremľa stretnutie z 29. júna, ktoré sa konalo len pár dní po krátkej vzbure wagnerovcov.

Ruský denník Kommersant, ktorý s Putinom robil rozhovor, sa spýtal, či wagnerovci zostanú ako bojová jednotka. „No, Wagner PMC neexistuje!,“ skríkol Putin a dodal, že v Rusku nemajú „zákon pre súkromné vojenské organizácie!“ a preto „jednoducho neexistujú! Takýto právny subjekt neexistuje“, vysvetlil.

Prerokovanie v Štátnej dume

Skupina existuje, ale právne neexistuje!,“ zopakoval Putin v rozhovore s tým, že „je to samostatná otázka súvisiaca so skutočnou legalizáciou. Ale to je otázka, ktorá by sa mala prerokovať v Štátnej dume, vo vláde. Nie je to jednoduchá otázka“.

Veliteľom wagnerovcov podľa vlastných slov ponúkol viacero možností zamestnania vrátane jedného pod vedením ich priameho veliteľa. „Mohli by sa všetci zhromaždiť na jednom mieste a pokračovať v službe a nič by sa pre nich nezmenilo. Viedol by ich ten istý človek, ktorý bol po celý čas ich skutočným veliteľom,“ vyjadril sa ďalej Putin.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie