• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

PS vyzýva Hegera, aby nezavádzal verejnosť s nemocnicou Rázsochy. Dostavanie či vyhodenie z Plánu obnovy?

PS vyzýva Hegera, aby nezavádzal verejnosť s nemocnicou Rázsochy. Dostavanie či vyhodenie z Plánu obnovy?

Zľava: Nový expert strany Progresívne Slovensko (PS) na verejné financie ?tefan Kišš a predseda PS Michal ?imečka počas predstavenia nového experta PS na verejné financie v centrále Progresívneho Slovenska.

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) upozorňuje, že dočasne poverený minister zdravotníctva Eduard Heger (Demokrati) sľubuje výstavbu nemocnice Rázsochy z Plánu obnovy, no ako dočasne poverený minister financií navrhuje výstavbu nemocnice z Plánu obnovy vyhodiť.

Dostavanie nemocnice

Predseda PS Michal Šimečka Hegerove kroky nazval zavádzaním verejnosti a vyzval ho, aby s tým prestal.

„Chaos medzi ministerstvami, ktoré má premiér Heger na starosti, nezaujíma ani zdravotnícky personál, ani pacientov a pacientky. Potrebujú vedieť, či dostanú novú nemocnicu. Skutočne hrozí, že neschopnosť a prázdne sľuby tejto vlády spôsobia prepadnutie stoviek miliónov z Plánu obnovy,“ informoval Šimečka v tlačovej správe.

Gestor pre zdravotníctvo Progresívneho Slovenska Oskar Dvořák poukázal na fakt, že Heger ako minister zdravotníctva dňa 22.marca tohto roku potvrdil záväzok dostavať nemocnicu Rázsochy.

Úplne vyhodenie z Plánu obnovy

„Druhým dychom ale ministerstvo financií, ktorého riadením je takisto poverený, iba o dva dni neskôr navrhlo úplne vyhodiť výstavbu z Plánu obnovy a prostriedky presunúť do technického vybavenia iných nemocníc,” upozornil Dvořák.

Rezort financií podľa PS tvrdí, že nová univerzitná nemocnica aj tak nebude mať dostatok personálu vzhľadom na otvorenie novej nemocnice Penty na Boroch.


„Ak plánuje vláda Eduarda Hegera takto potichu zrušiť záväzok výstavby Rázsoch, požadujeme odpovede na to, kam budú stovky miliónov eur z projektu presunuté a či plánuje vláda Eduarda Hegera prenechať národnú univerzitnú starostlivosť o pacientov a pacientky Pente,” uzavrel Dvořák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie